Wpis z mikrobloga

Wiem że zadawałam podobne pytanie odnośnie słuszności pomocy Ukrainie, mam w otoczeniu sporo osób pro putinowskich, jakich argumentów używać na twierdzenia typu- 1.USA zapomniało jak wojowało w Afganistanie? 2. I jaki problem był z uchodźcami którzy padali na naszej granicy i nie chcieliśmy ich przyjmować 3. Putin tylko chciał żeby Urkaina była neutralna

#ukraina #wojna #rosja
  • 8
@hyatt: wydaje mi się że szkoda Twojej energii jeżeli ktoś naprawdę w obliczu najazdu na Ukrainę stoi po stronie Rusków. Ci ludzie nie oglądają tego co się dzieje na miejscu, że mimo wszystko giną cywile? Jeżeli to do nich nie przemawia to na Twoim miejscu nie chciałoby mi się nawet dyskutować.
@hyatt: 1. główna roznica to geografia. Afganistan jest daleko od granic europy. 2. bo nie mielismy w tym interesu. Ukraina walczaca z Rosja jest naszym sojusznikiem (a juz na pewno w tym momencie) 3. nie prawda, Ukraina i tak nie mogla dolaczyc do NATO bo byla w stanie konfliktu, ktory z reszta tez wywolal Putin
@hyatt:
1. Chyba sobie poradzisz, już bez przesady. Miałeś tam wojnę przeciwko Talibom, którzy zrobili sobie przyczółek światowego terroryzmu. Tutaj masz atak faszystowskiej Rosji na demokratyczne państwo.
2. Nie przypominam sobie żebyśmy odmawiali uchodźcom. Mamy w naszym kraju Czeczenów, Bośniaków, Serbów i wiele innych nacji dotkniętych wojną. Chyba że mowa o emigrantach ekonomicznych, którzy ze "zgubionymi" dokumentami chcieli się dostać do UE?