Wpis z mikrobloga

Jak nauczyć sie w miare szybko #niemiecki? Pracuje z niemcami i nawet nie mam sie do kogo odezwać, w robocie tylko jedna osoba zna angielski oprócz mnie. Ludzie podchodzą i chcą zagadać, a ja ni pani maju xD Jak przełożony cos mi mówi, pokazuje na rysunku to pojedyncze słowa wyłapuje i reszty sie domyślam, poziom zerowy


#jezykiobce #jezykniemiecki #naukajezykow #naukaniemieckiego #niemcy
Szimu - Jak nauczyć sie w miare szybko #niemiecki? Pracuje z niemcami i nawet nie mam...

źródło: comment_1646077665sRd3tGS5qu1k48ysu2a1zd.jpg

Pobierz
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Szimu: do nauki słówek polecam w opór aplikacje fiszkoteka. Straraj się jak najwięcej mówić, choćby dukając. Uczę się czeskiego od pół roku i jestem w stanie się już dogadać z czeskimi urzędami czy agencjami nieruchomości, jest coraz lepiej i coraz więcej rozumiem i jestem w stanie przekazać. Ucz się codziennie, mów po niemiecku, kompleksy na bok, wiadomo że na początku będzie to kali jest kali pić
  • 1
@ZlyPanRoman: Spawam, filozofii nie ma, dostaje materiał, rysunek, google translator pomaga w ostateczności
@Zuchwaly_Pstronk: Dziękuję, już pobieram tą appkę. Kompleksów nie mam, bardziej chodzi o to, że u mnie wyglądałoby w ten sposób, że powiedziałbym 1-2 słowa po niemiecku, które znam/kojarzę, a reszta po angielsku. Takiej przeplatanki mało kto by zrozumiał
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Szimu: nie ma innej opcji niż mówić mówić mówić, zaczniesz rozumieć kontekst słów i budowę zdań. Będzie lepiej i lepiej. Masz z górki bo Niemców widzisz na codzien. Naucz się najpierw kluczowych słów dla swojej branży/pracy i podstawowych czasowników i przymiotników. Ja uczę się codziennie po pół godziny i daje to widoczne efekty, trzeba tylko zacząć

PS. Wykup od razu premium
@Szimu:
Ja podjąłem dwa lata temu pracę w Berlinie bez znajomości języka. Nauczyłem się trochę rozmawiać przez picie dużej ilości kawy z kolegami xD
No i na początku tłumacz to najlepszy przyjaciel.