Wpis z mikrobloga

Ludzie w tym kraju to jacyś dziwacy. Miesiąc temu bali się wejść do galerii handlowej bez maski, a dzisiaj spraszają do swoich domów całe familie Ukraińców, którzy przyjeżdżają z niczym i do niczego nie mają wracać. Kto i kiedy ich usamodzielni w nowych okolicznościach? Jakie mechanizmy mają rodziny przyjmujące uchodźców, aby potencjalnie po opadnięciu wojennego kurzu, pozbyć się ich? Proszę nie zrozumieć mnie źle, pomagać trzeba, ale coś mi się zdaje, że Rosjanie dobrze to wykalkulowali i destabilizacja społeczna w naszym kraju będzie przeogromna, a do tego dochodzi samo-rozbrojenie armii na rzecz Ukrainy. Ciekawe czasy idą.

#ukraina #rosja #polska
  • 44
@kamlor: Zdecydowana wiekszosc wroci do siebie jak tylko sytuacja sie uspokoi, a jesli czesc zostanie to zajebiscie i dla nas, robote sobie znajda bez problemu. Dla socjalu nikt tu nie bedzie siedzial. Tu masz realny konflikt, my mamy obowiazek prawny i przedewszystkim moralny tym ludziom pomoc. To nie sa chlopaczki z poludnia ktorzy robia z siebie sierote, tylko ludzie ktorzy uciekaja w obawie przed realna utrata zycia.
a dzisiaj spraszają do swoich domów całe familie Ukraińców, którzy przyjeżdżają z niczym i do niczego nie mają wracać. Kto i kiedy ich usamodzielni w nowych okolicznościach? Jakie mechanizmy mają rodziny przyjmujące uchodźców, aby potencjalnie po opadnięciu wojennego kurzu, pozbyć się ich?


@kamlor: To są w 70% kobiety i dzieci, które szukają schronienia na czas bombardowań i ewentualnego głodu oblężonych miast. Z czasem większość powróci, bez względu na to kto wygra
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kamlor: też o tym myślałem, będzie się trzeba nimi zająć aż będą mogli wrócić do Ukrainy. Już trwają rozmowy pokojowe, więc oby nie trwało to długo. No i sporo tych Ukraińców chciało by zacząć pracować i osiedlać się w Polsce
do tego dochodzi samo-rozbrojenie armii na rzecz Ukrainy.


@kamlor: na bank planem putlera było to że sołdaci będą porzucać ciężki sprzęt i #!$%@?ć z pola bitwy, geniusz strategii
@kamlor: może i bym to jakoś skomentował merytorycznie, ale wszedłem w twój profil i wszystko stało się jasne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wiedz, że te 60 kopiejek już jest warte 30 kopiejek, a jutro będzie warte jeszcze mniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ogau: Internetowy łowca rusków się trafił. Nieskuteczny. Rdzenny Ślązak here, pradziadek był w wehrmachtcie i stracił palec u nogi z rąk czerwonoarmistów. Drugi z pradziadków, także w wehrmachtcie, nie wrócił wcale.