Wpis z mikrobloga

Rok temu znowu złapałem bakcyla na moto, co prawda na 125 ale no ( ͡° ͜ʖ ͡°) No i w tym roku zastanawiam się jak podejść do strategii wyboru zabawki, ja se wymyśliłem dwie drogi:

- Nowa Honda CB500X w leasingu ~ 32k
- +- 30 letnie Kawasaki KLR 650 ~ 5-10k

Kusi mnie Honda, teoretycznie cena nie jest zbyt wysoka ale semickie korzenie sprawiają że taki wydatek boli xd ale z drugiej strony jak mam dać 10k za 30 letni sprzęt który tylko będzie tracić to troche lipa. Co myślicie?

#motocykle #honda #kawasaki
Peenie - Rok temu znowu złapałem bakcyla na moto, co prawda na 125 ale no ( ͡° ͜ʖ ͡°)...

źródło: comment_1646124854pZL2cNUmsJlMPgpnxjA7kN.jpg

Pobierz
  • 19
@Peenie: zazdro. Ja zawsze chciałem mieć motocykl i nawet gdy było mnie stać na kilka to i tak było mi szkoda wydać pieniędzy. Zawsze nachodziły mnie myśli, że lepiej komuś pomóc jak być egoistą.
@Peenie: kupowanie nowego moto na pierwsze moto, to tak średnio moim zdaniem

będziesz się uczył, jakieś paciaki się zdarzą czy inne obcierki

lepiej właśnie jakąś używkę na sezon / dwa, nauczysz się, też trochę bardziej zrozumiesz swój 'motocyklizm' czyli czego oczekujesz etc
@amath: no właśnie też dlatego mnie dupa piecze wydaj tyle hajsu bo mogę #!$%@?ć xd

@kubaa010: co zrobię że ten mi się podoba xd a 5 letnie CB500X i chodzą w okolicach 20k więc to 2/3 nowego xd
@Peenie ja kupiłem nowy, bo ceny świeżych używanych są absurdalne, a w starszych zawsze będzie coś do zrobienia, czego jako świeżak mogę nawet nie zauważyć. Pamiętaj, że w leasingu masz AC, więc jeśli rozwalisz, to nawet zwyżka wyjdzie taniej niż naprawa z własnych środków.
@Peenie: tez mam ten dylemat :( Dupa piecze jak mam wydać 30k na przyjemności, których używa się tylko przez sezon a polowe roku stoi.
Gdyby kilkulatka można było wyrwać za 20k to spoko, ale za 20k to sprzedają jakieś ulepy co przyjecahły z Niemiec na lawecie. Trzeba będzie się ugryźć w dupe i kupić nowy :( CB500X to i tak jest chyba najtańszy duży motocykl na rynku (benelli nie liczę). Reszta
Ja zawsze chciałem mieć motocykl i nawet gdy było mnie stać na kilka to i tak było mi szkoda wydać pieniędzy. Zawsze nachodziły mnie myśli, że lepiej komuś pomóc jak być egoistą.


@giguga: Bez przesady ( ͡° ͜ʖ ͡°) Vonnegut w zdaje się dwóch książkach pisał o przesadnym altruizmie tak mi się skojarzyło. A wracając do tematu, to nie trzeba od razu wydawać bądź wie ile, za
@Peenie: 5 letnie to jeszcze prawie nowe moto, nie ma co mierzyć motocykla taką sama miarą jak samochód, a 10k zostaje na paliwo i wyprawy. Jeśli Cię stać i bardzo masz parcie na NOWY to kup, bo nawet jak kupisz używkę to będzie za tobą chodziło że mógłbyś mieć nowy. Znam ludzi którzy kupę lat już jeżdżą na 2 kołach i zawsze mieli używki i nie wyobrażają sobie wydawać kasy na