Wpis z mikrobloga

Sytuacja jest jaka jest. Dziś rozmawiałem z różowym co by było gdyby Polska została zaatakowana. Co Wy byscie zrobili? Zostalibyscie i walczyli o ojczyznę czy jednak ucieczka?

Wiadomo, ze ucieczka jest niehonorowa i duża część ludzi traktuje to jako zdradę ale wydaje mi się, ze duża cześć osob która ma rodziny, dzieci i jakieś plany na przyszłość pewnie wyjechała by z kraju.

#ukraina
  • 36
@DzikiJozef: Ostatio strasznie mi to głowę zajmuje ( ͡° ʖ̯ ͡°) Moje przekonanie jest takie : Masz dziecko cieżko oceniać że chcesz uniknąć walki, nie masz (σ ͜ʖσ) dadadaaddadada
@cybher2: Sam nie mam dziecka, ale mam narzeczona z która planuje za chwile ślub (ile z niego wyjdzie przez ta sytuacje - zobaczymy) i właśnie rozmawialiśmy na ten temat. Rozum podpowiada aby zostać i walczyć jednak serce kieruje w kierunki takim o którym piszesz
@DzikiJozef: Gdybym nie miał żony i dzieci którymi muszę się opiekować i zapewnić bezpieczeństwo, na pewno bym został.
Jednak w takiej sytuacji odpowiedź brzmi - nie wiem.

Z jednej strony patriotyzm we mnie mocny, z drugiej wizja pozostawienia rodziny samej w niepewnych czasach i z wizją najeźdźcy mnie przeraża.
@DzikiJozef: myślę, że tego nie wie nikt. Moim zdaniem każdy kto pisze ,,walczyłbym", albo ,,uciekłbym" pisze osąd błędny z założenia. Nikt na pewno nie wie co by zrobił, gdyby poczuł wojną na własnej skórze. Zgłosiłbyś się do walki? A jesteś pewien, że wytrzymasz nerwowo prawdziwą wojnę i prawdziwe trupy leżące np. pod twoim blokiem pierwszego dnia wojny? Uciekłbyś? A jesteś pewien, co poczujesz odbierając telefon od dziadka, że twoja babcia oberwała
@DzikiJozef: a dzieciom za pare lat co powiesz ? Ze taki z Ciebie bohater ze ludzie walczyli o kraj a Ty uciekłeś jak byłeś potrzebny? Każdy ma inne podejście ale idąc Twoim tokiem rozumowania to naszego państwa niestety nie będzie mil kto bronić . To ze ktoś ma rodzine a nie ma raczej nic nie zmienia .