Wpis z mikrobloga

@Baczy: wybierz jakąś kamienną, granitową. Teflon się zdziera, a kamień po latach jak nówka. Ja mam całe kamienne, ale są też takie z powłoką. W tym wypadku nie wiem ile posłużą.
  • Odpowiedz
@Baczy: w tej cenie to wzialbym albo jakas z marketu, co chwile w jakims lidlu czy kauflandzie rzucają wlasnie jakiegos tefala czy cos podobnego w takiej cenie i uzywalbym dopoki nie zrypie sie powloka, czyli pewnie ze 2 lata i nowa albo kupilbym cygańską, przygotowal zgodnie ze sztuka do uzywania i cieszyl sie patelnia, ktora bedzie sluzyla przez kolejne 10-15 lat jak nie dluzej, tak btw cyganska + zeliwna i jestes
  • Odpowiedz
@Baczy: poczytaj sobie czy na pewno ci przypasuje taka patelnia bo choc ja uwazam ze jest swietna to nie kazdemu bedzie z taka dobrze, trzeba sie jej nauczyc i przyzwyczaic bo troche rozni sie od "zwyklej"patelni, teraz w sumie nw nawet czy zeliwna nie bedzie bardziej uniwersalna, od siebie moge polecic zeliwne z emalii rybnik
  • Odpowiedz
@Baczy: kup z Ikei za 30 zł i wymień jak Ci się zepsuje za rok czy kilka lat xD
Ja jednej ikeowej używam już chyba z 5 lat I Teflon co najwyżej lekko porysowany, nadal działa normalnie.
  • Odpowiedz
@Rogalove: aluminiowa odpada. Miałem jedną i od gazu bo będzie używana na kuchence gazowej bardzo mocno się zdeformowała.

@msichal: w tej cenie tylko alu. Patelni z alu nie chce.
  • Odpowiedz
@teargas666: A ja na Zwiegerze sie zawiodłem. Niby jakość ok, fajnie ładnie, ale rozmiar 24 cm, przy tych "wokowych" obłosciach sprawia, że powierzchnia użytkowa robi sie bardzo mała. Na zepterze 24 cm wejdą mi trzy mniejsze kotlety a na zwiegerze 24 cm ledwo jeden.
  • Odpowiedz
@Baczy: Jak coś mi się nie deformuje, a przynajmniej nie tyle, żeby mi to na codzień przeszkadzało, w ciągu jej życia ze 2 razy kładłem ją na płytkach i naciskałem rękami od góry w celu wyrównania, może spróbuj xD

  • Odpowiedz