Wpis z mikrobloga

Czy jestem jedyną osobą w Polsce, której sytuacja na Ukrainie nie rusza? Do tego wszystko to wydaje mi się normalne, bo to jednak kraj w którym panuje wojna od wielu lat, wiem że to inwazja i takiej sytuacji jeszcze tam nie było. Jednak to co robią Polacy w tym momencie, to jak panikują jest dla mnie po prostu zabawne. To kolejna afera nakręcona przez media, influencerów, przynajmniej ja tak uważam. Za miesiąc i tak wszyscy zapomną, a Ukraincy którzy tu przyjechali zaczną ich denerwować i przeszkadzać. Dzisiaj zostałem zganiony w pracy za to, że nie chciałem się złożyć na paczkę dla Ukrainca. #ukraina #wojna
  • 13
bo w moim życiu nic się nie zmienia


@gendzi: ale czego nie rozumiesz? tego że za 5 lat putler postanowi uratować kolejne państwo? Wtedy może być to Polska. Jak już będziesz miał 20-30 lat i postanowisz mieć dom, żonę, dzieci, to zrozumiesz co możesz stracić.

No chyba że już zakładasz, że jesteś tak przegranym piwniczakiem, że na żonę szansy nie masz.
@Waffenfarbe: Akurat kurs złotówki spada już od dawna, tak samo jak ceny paliwa rosną. Wiem, ze wojna to teraz przyspieszy, przynajmniej rząd ma teraz na co to wszystko zrzucić
@kuncfot: Mam 21 lat i jestem w trakcie studiów, pracuje, utrzymuję się sam. Nie martw się o moje szanse na żone, dziewczynę, w tym wieku uważam związki za niepotrzebne
To przykre gdy słyszysz ile to szpitali w Polsce mamy na przyjęcie Ukrainców, a nie mogli znaleźć miejsca dla mojego dziadka gdy miał zawał
@kuncfot To ludzie, którzy ulegają pozorom są krótkowzroczni, ludzie którzy nie zagłębiają się w głębie sprawy tylko patrzą na nią powierzchownie przez pryzmat radia, wiadomości
@gendzi: Ja tez się srednio tym przejmuje, ale ja mieszkam w uk to troche inaczej. Nie warto pisać takich rzeczy tutaj bo Cie zjedzą. Co do paczki to akurat troche #!$%@? zachowanie, bo jednak mnóstwo ludzi traci tam dobytek życia, a Tobie wydaje mi się nie zrobiłoby dużej różnicy finansowej jakbyś się dołożył, mozna się nie przejmować ale po co tak eskalować.
Mam 21 lat i jestem w trakcie studiów, pracuje, utrzymuję się sam.


@gendzi: To jak wchodzisz dopiero na rynek pracy możesz nie zauważyć, że miejsc pracy może być mniej. Nie chodzi tutaj o imigrantów, tylko mniej stabilny region powoduje odwrót intwestorów i to nas zaboli. Nie wiem czy to w międzyczasie zauważysz, ale problem jest naprawdę poważny, międzynarodowy duży inwestor będzie kalkukował, a nas widzi jako jeden region.