Wpis z mikrobloga

#raportpokustnika <- tag do obserwowania, czarnolistowania.

Dla osób które pierwszy raz natrafiają na mój wpis:


Raporty będą pojawiać się codziennie w okolicach godziny 20:00-20:30 i będą dotyczyć 24h do godziny 19:00 dnia wrzucenia wpisu.

Dzień 8 (01.03 19:00 - 02.03 19:00)
Strona z potwierdzonymi stratami sprzętu obu stron {klik}
[Dzisiaj dalej będziemy analizować mapę Davida Batashviliego{klik}.](https://www.google.com/maps/d/u/0/embed?mid=1lscRK6ehG0l2V-XvJ16nsyblMsQ≪=46.961330082132505%2C34.26493624587843&z=8&fbclid=IwAR3gdF7AIT2Eiegy8X4HfwNGtjIPGXwcRxt5fJOGgeGxxG7XOTi3hFZrneg&entry=yt)

W weryfikacji i pozyskiwaniu informacji znów pomógł dzisiaj @Thorkill, wielkie dzięki dla niego!

Informacje ogólne:
Ukraińskie SZ kontratakują! W czasie, gdy większość analityków zaczęła już mówić o powolnym końcu, to Ukraińcy uruchomili świeże jeszcze rezerwy i uderzyli silnym kontratakiem pod Kijowem dokonując poważnego przełamania, o którym więcej w opisie sytuacji na froncie. Niektórzy spekulują, że kontruderzenie to zostało zaplanowane w związku z toczącymi się rozmowami pokojowymi (wczoraj się jednak one nie odbyły), aby zapewnić stronie ukraińskiej lepsze karty przetargowe i udowodnić rosyjskiej delegacji, że armia Ukrainy wciąż zachowuje zdolności ofensywne i nie jest pokonana. Ma to być ich zdaniem rozpaczliwy zryw, niejako śpiew łabędzi. Czy rzeczywiście tak jest? Być może, jednakże Ukraińcy już niejednokrotnie zaskoczyli nas w tej wojnie swoją przemyślaną taktyką i ogromną walecznością. Równie prawdopodobnym może być to, że trzymali pewne siły w rezerwach właśnie do przeprowadzenia tak niespodziewanego kontrataku.

Kontynuowany był ostrzał wszystkich ukraińskich dużych miast. Dzisiaj potwierdzono kilkukrotne uderzenia Iskanderów. Aktywne było rosyjskie lotnictwo. Strona ukraińska donosi o strąceniu jednego SU-27, jednakże nie przedstawiono na to dowodów (tzn. nagranie które opublikowano pokazuje jedynie atak lotniczy, a nie strącenie samolotu). Ponadto Ukraińcy opublikowali dzisiaj atak ich SU-24 na kolumny rosyjskie, nie zostało jednak opisane z jakiego dnia pochodzi ten film.
Pojawiło się nagranie z rosyjskimi żołnierzami, prawdopodobnie wykonane na północ od Kijowa, w którym narzekają oni, że od kilku dni nic nie jedli, nie mają namiotów i są przemęczeni. Źródła prorosyjskie twierdzą, że to fake. Jakby nie było, to ciężka sytuacja zaopatrzeniowa Rosjan na północy jest powszechnie znana.
Ciekawą informacją jest opublikowany komunikat, jakoby siły specjalne Ukrainy działały na tyłach Rosjan, gdzie dokonują ataków na linie zaopatrzeniowe.

Delegacji ukraińskiej udało się dzisiaj wynegocjować utworzenie korytarzy humanitarnych dla ludności cywilnej z oblężonych miast. Nie osiągnięto jednak żadnego porozumienia w sprawie zawieszenia broni. Stało się więc dokładnie tak jak przypuszczałem.
Uprzedzając pytania - nic nie wiadomo o dostawie MIG-29 dla Ukrainy. Wciąż jednakże przybywa inny sprzęt od państw NATO.

Pojawiają się kolejne dowody na zbrodnie wojenne Rosjan. Putin w dzisiejszej rozmowie z prezydentem Francji, Emanuelem Macronem, zaprzeczył jednakże temu. Wyraził też ogromną determinację do kontynuowania ofensywy. Jakiekolwiek rozwiązania pokojowe nie wydaję się być więc możliwe w najbliższym czasie.
Niemniej śledztwo w sprawie rosyjskich zbrodni wojennych wszczęło Amnesty International.

#ukraina #rosja #wojna
Pobierz pokustnik - #raportpokustnika <- tag do obserwowania, czarnolistowania.

Dla osób k...
źródło: comment_1646335265rpWTWCgPUBVyvSqR7btj2A.jpg
  • 69
@pokustnik: Super robota, mam dwa pytanja. ile ogólnie mogą mieć teraz Ukraińcy wojska razem z OT? drugie pytanie, jak myślisz, gdzie działają te oddziały z zagranicy, jak oceniasz ich jakość, do jakiej liczby mogą się zwiększyć (obecnie chyba 16 tys?)
ile ogólnie mogą mieć teraz Ukraińcy wojska razem z OT?


@kocot: Nie mam pojęcia, ciężko oszacować. Nie znalazłem też nigdzie takich analiz. W ogniu wojny, to sami Ukraińcy zapewne posiadają jedynie szacunkowe dane na ten temat.

jak coś to osławiony to znaczy że owiany złą sławą a nie że sławny. Tak tylko piszę bo nie wiem w jakim kontekście użyłeś a ja też popełniałem ten sam błąd ( ͡° ͜
gdzie działają te oddziały z zagranicy, jak oceniasz ich jakość, do jakiej liczby mogą się zwiększyć (obecnie chyba 16 tys?)


@kocot: Też niestety nic nie wiadomo gdzie będą lokowani. Z jakością będzie zapewne różnie, część z tych ludzi to takie zwykłe Mirki jak my, a część to dawni komandosi i weterani.
przeczytane.
metodyczne bombardowanie i naloty na miasta, zamieszkane przez ludnośc cywilną.
konsekwentne wyniszczanie mieszkańców, zostawiając miasta spalone i zburzone.
w XXI wieku, w Europie. nie znajduję słów.
a to, co #!$%@?ą ukraińscy bracia, to przechodzi ludzkie pojęcie.
zamiast przegrywac, i ulec naporowi ogromnej przewagi kacapskich #!$%@?ów, to ukraińcy organizują kontrataki, i spuszczają #!$%@? żołdakom.
najwięksi herosi ostatnich lat. ukłony dla nich.
Czy wiesz jak wygląda zaopatrzenie Ukrainy że strony polskiej? W jaki sposób sprzęt przekazywany przez inne kraje trafia na front? Czym i jak jest przewożony? Inne czasu to trwa?

Mam jeszcze pytanie odnośnie zapasów sprzętu wojskowego Rosji. Wiadomo, że są problemy z logistyka, ale czy amunicję i cała reszta Rosjanie produkują na bieżąco czy korzystają z zapasów? Czy wiesz jakie są ich zdolności produkcyjne sprzętu wojskowego uwzględniając te wszystkie sankcje? Dzięki za
zniszczenia w Ukraińskich miastach i śmierć cywilów, tym trudniej jest mi zachowywać surowe oceny faktów


@pokustnik: Niestety, dowiedziałem się dziś od Ukrainki że swołocz wali bez pardonu w szpital dziecięcy, szpital onkologiczny, i inne cywilne cele, wiele nowych budynków na przedmieściach Kijowa zostało doszczętnie zniszczonych.

Jeszcze widziałem nagranie podpalanego szeregu 2K22 Tunguska, to dobra wiadomość, kolejny zaawansowany technicznie i wartościowy sprzęt zniszczony.
Czy wiesz jak wygląda zaopatrzenie Ukrainy że strony polskiej?


@neptus: Polska przekazuje bardzo dużo amunicji, racji żywnościowych i opatrunków. W większości jednakże po cichu.

W jaki sposób sprzęt przekazywany przez inne kraje trafia na front?


@neptus: Wszystko praktycznie leci przez Polskę i nasze przejścia graniczne.
Na front jedzie prawdopodobnie w nocy, bez świateł, aby zniwelować rosyjską przewagę w powietrzu, ale to jedynie przypuszczenia, bo jest to ścisła tajemnica. Wiadomo, że
@pokustnik: Nie dziwi mnie zwycięstwo DRL pod Gorłówką (Gorlice to jednak w Polsce xd). Miasta republik ludowych to akurat jedyne miejsce, gdzie Ukraińcy dostają od cywilów równie ciepłe przywitanie co Rosjanie w miastach Ukrainy. Oni tak samo walczą 'za siebie", a cywil z Doniecka boi się, że zabije go armia Ukrainy. Tak samo jak cywil z niedalekiego i również rosyjskojezycznego Charkowa - odwrotnie, boi się śmierci z rąk armii Rosji.
Nie dziwi mnie zwycięstwo DRL pod Gorłówką (Gorlice to jednak w Polsce xd)


@Pas-ze-mna-owce: Jaki blamaż () Przesunąłem dlatego godziny publikacji o 0,5h wprzód, aby mieć więcej czasu na korekty tekstu.

nie napisałeś nic o 16 000 ochotnikach którzy rzekomo przybyli.jak z tym jest?aha no i świetna robota.dzieki.


@mikeeho: Czekam na więcej info w tym temacie. Liczbę 16k podały na razie jedynie źródła proukraińskie.