Wpis z mikrobloga

Nigdy w życiu na dworcu zachodnim w Warszawie nie widziałem takiej ilości ludzi. Serce pęka widząc te dzieci śpiące na kocach w kątach.

rosyjski ch%ju żebyś zd%chł w męczarniach

#ukraina
  • 100
  • Odpowiedz
@hirko: ci ludzie sami sobie robia troche pod gorke - bo Polacy im oferuja mieszkania w malych miejscowosciach i na wsiach, a oni wszyscy wola sie tloczyc w Wawie itd. - no to w konsekwencji spia na dworcu. Moze byc tez tak, ze czekaja na samolot do innego kraju i zostaja kilka dni na dworcu bo nie maja gdzie isc.
  • Odpowiedz
@Kroledyp: dokladnie, niektorzy na Ukrainie klepali taka biede, ze jak tu dostana troche ubran, jedzenia, miejsce do spania i przejazdy za darmo to juz sa do przodu. Potem ogarna sobie jakas prace i maja amerykanski sen
  • Odpowiedz
@krzysztof_koszula: O panie. Prawie 10 lat zajmuję się wdrażaniem Ukraińców po fabrykach w kraju, po Ukraińsku mówię lepiej jak Ty po Angielsku, doskonale wiem co jest grane i wiem co oni teraz myślą i robią, ściągają już nawet tych względnie bezpiecznych bo lepszej okazji już nie będzie.
  • Odpowiedz
a z mieszkania w pcimiu ich w końcu wywalą,


@zbrodnia_i_kawa: Rząd już o to zadba by tak się nie stało, nawet sobie sprawy nie zdajecie na co sie piszemy, Ukraińcy przyjmą zaraz postawę typu: U nas wojna była i nam się należy, wy serio zapomnieliście w tym szaleństwie jacy ludzie są naprawdę?
  • Odpowiedz
@zbrodnia_i_kawa: a myslisz, ze kazdy z nich znajdzie prace? Lepiej pomieszkac w Pcimiu 5 miesiecy i zaczac szukanie pracy, a jak sie znajdzie prace w Wawie to tam uderzac, zamiast spac na dworcu 3 miesiace bo panstwo malo robi w temacie uchodzcow - wszystko jest prywatna inicjatywa obywateli.
  • Odpowiedz
@Kroledyp: Ty ruska onuco ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ostatnio też się zastanawiałem ilu z tych Ukraińców odda mieszkania od Polaków a ilu tam zostanie bo np Ukrainka zajdzie w ciążę i nie będzie się dało ich wyrzucić ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Hieronim_Berelek: nie maja. Czesc znajdzie. Czesc nie. W tej chwili to po prostu przesiedziec kilka miesiecy i zobaczyc co dalej z wojna - czy bedzie trwala miesiacami teraz, czy za trzy miesiace sie skonczy. Na dalszym etapie mozna sobie szukac lepszych warunkow. Przeciez nikt ich nia sile nie bedzie trzymal w Pcimiu, jak ktos dostanie prace w Warszawie od reki. Na razie tej pracy nie ma, mieszkan nie ma i bez
  • Odpowiedz
że duża część z nich nie ucieka już przed wojną


@Kroledyp: już nie, w ciągu 4 dni z emigrantów wojennych zmienili się w emigrantów ekonomicznych. Wcale wojna już u nich nie trwa teraz, oni to już tylko chcą wykorzystać naiwnych europejczyków i zająć ich miejsca. Weź ty się człowieku #!$%@?... każdy widzi co chce. Ty chcesz widzieć że Ukraińcy są źli i cię oszukują i to widzisz i próbujesz innym przekazać.
  • Odpowiedz