Wpis z mikrobloga

Hej #warszawa #krakow #lodz #gdansk pytanie:
Też jak u was zaczynają remonty to nagle zaczynają 3-4 jednocześnie, przez co pół miasta jest nieprzejezdne jak w #poznan?

Pytam z czystej ciekawości, bo naliczyłem chyba 4 jednoczesne potężne remonty w Poznaniu, które bardzo utrudniają przejazd przez miasto jak ktoś nie wie gdzie skręcić czy gdzie zjechać.
Pół miasta przez to wygląda jakby Rosjanie za daleko pojechali czołgami i rozyebali wszystko do ziemi

Ma to jakiś sens w ogóle w zarządzaniu przestrzenią czy inną #urbanistyka? Jak zaczynasz 4 remonty jednocześnie i potem kończysz wszystko na raz to jest większy luz z korkami niż jak robisz wszystko po kolei?

Na zdjęciu już jest lepiej, wczesną zimą to się czułem jak na polu walki

#znowuobrocilo
niochland - Hej #Warszawa #krakow #lodz #gdansk pytanie:
Też jak u was zaczynają rem...

źródło: comment_1646730470vZIYXZRCcj3ELygp4m0f0Q.jpg

Pobierz
  • 24
prace ziemne i ograniczenia ruchu zaczynaja się w czasie wakacji, żeby turyści poczuli, jak to jest urlopować - po czym wylewanie betonu i mas bitumicznych przypada na pierwsze przymrozki; w ten sposób lepiej wszystko wiąże


@magda_em: w sumie ma to jakiś sens, nie jestem doedukowany pod tym względem to nie mam pojęcia

Ale akurat aspekt turystyczny mało mnie przekonuje, podczas wakacji jak nie ma studentów i mieszkańcy są na wakacjach to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@niochland: Oczywiście, koniecznie należy też przedłużać terminy i budżety aneksami do umów żeby czasem nie wymagać od wykonawcy zbyt dużo - np. zrobienia tego, co obiecał zrobić.
@niochland: Znam jedno miasto, które jest nadal w remoncie i w sumie jest bardzo znane, gdzie rozkopali wszystko w #!$%@? i zostawili robotę na kilka miesięcy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Drugie miasto też nałożyło kilka remontów na siebie, ale przynajmniej wykonali szybciej niż w terminie.
Już od jakiegoś czasu powtarzam, że wszystko powinno być robione mniejszymi etapami w naszym kraju, a nie rozkopać pół miasta, czy 100
wszystko powinno być robione mniejszymi etapami w naszym kraju, a nie rozkopać pół miasta, czy 100 km drogi, zostawić na kilka miesięcy


@nophp: O Jezu przed Poznaniem remontowali ekspresówkę. Pojechałem raz do rodziców. Normalnie jadę do nich około 30-40 minut.
Podczas tego "remontu" jechałem prawie dwie godziny.

Proces remontu wyglądał tak, że
- zamknęli jeden pas
- remontowali go
- zamknęli drugi pas
- drogę DO Poznania poprowadzili na jeden z
@nophp: Z jednej strony trochę prawdy w tym jest, mniejszy skrawek więc powinni zrobić szybciej, ale no to dalej Polska, więc tak łatwo być nie może, plus nie znam się, ale tak na logikę remontując ulicę wymieniają jakieś rury pewnie, gdyby mówi za każdym razem wyłączać połowie miasta wodę czy inny prąd , żeby wyremontować 500 merów to zaraz byłby lament, że jak tu żyć jak wody/prądu nie ma. I nie
@sked: No nie wiem, czy to czasem już teraz robią tak, że dostępu do wody, czy prądu nie ma przez kilka godzin tylko i to maks w sumie. Po prostu zakładają nowe, robią podłączenia i dopiero wtedy likwidują stare, więc to czas tylko przełączenia ze starego na nowe.