Wpis z mikrobloga

Kolejka pod urzędem paszportowym w Krakowie.
Po 1,5h stania przesunąłem się o 15metrow. Długość całej kolejki ok 100m reszta w środku.

W kolejce sami Polacy, każdy otwarcie mówi że robi paszporty żeby móc w razie czego uciec z kraju.

Panika czy racjonalne zabezpieczanie się?

#wojna #krakow #ciekawostki
tsstolik - Kolejka pod urzędem paszportowym w Krakowie. 
Po 1,5h stania przesunąłem s...

źródło: comment_1646992099DbvCjrb99NYHGsmrmIyLWe.jpg

Pobierz
  • 169
@tsstolik: Trochę peszek bo planowałem wyrobić bo mi się stary skończył a w Polsce jestem tylko kilka razy w roku. U mnie w ambasadzie koszt paszportu 110 euro ale praktycznie bez kolejki (umówione spotkanie). Poczekamy jak się to rozejdzie na Wielkanoc bo wtedy znowu wpadam.
po co ktoś by miał uciekać do krajów Unii? Żeby w razie przypału mieć wojska na granicy za parę miesięcy? Podejrzewam że ci ludzie celują bardziej w UK, USA może Kanadę.


@powaznyczlowiek: Czym się w kontekście bezpieczeństwa różni ucieczka do UK od ucieczki do Francji, Hiszpanii czy Szwajcarii?

Mentalność stadna tych ludzi mnie zaskakuje. I jestem przekonany że to Ci sami którzy na początku pandemii wykupywali paczki papieru toaletowego i wózki
@tsstolik: Pewnie na którejś z grup z trollami przeczytali, że trzeba zrobić ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nowy brief z góry poszedł, bo temat paliwa/gotówki wyczerpany, a o węglu nie trzeba pisać, bo już nie ma ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ciekawe, co wymyślą dalej, bo pula pomysłów się wyczerpuje
@mrucyfon: jeśli w PL jebnie to nie ma różnicy specjalnej czy będziesz w Hiszpanii czy PL bo to nadal NATO. Dlatego też jesli masz łeb na karku i nie chcesz wegetować w okopie to potrzebujesz paszportu żeby uciec z UE
jak można nie mieć paszportu? XD


@dudi-dudi: można

https://www.esky.pl/porady-dla-podroznych/podroze/wasze-pytania/gdzie-moge-pojechac-z-dowodem-osobistym

Albania
Andora
Austria
Belgia
Bośnia I Hercegowina
Bułgaria
Chorwacja
Cypr
Czarnogóra
Czechy
Dania
Estonia
Finlandia
Francja
Francuskie Ziemie Południowo-Polarne
Gibraltar
Grecja
Gruzja
Gujana Francuska
Gwadelupa
Hiszpania
Irlandia
Islandia
Liechtenstein
Litwa
Luksemburg
Łotwa
Macedonia
Madera i Azory
Majotta
Malta
Martynika
Monako
Holandia
Niemcy
Nowa Kaledonia
Norwegia
Polinezja Francuska
Portugalia
Reunion
Rumunia
Saint Pierre i Miquelon
San Marino
Serbia
Słowacja
Słowenia
Szwajcaria
Szwecja
Watykan
tak, to jest panika. Jeśli coś miałoby się stać, ten paszport nie będzie zbyt użyteczny. Tworzą sobie fałszywe poczucie bezpieczeństwa.


@przyjaciel_golomb: Niby czemu nie będzie? #!$%@? do jakiegoś innego kraju w UE i potem mając paszport i np rodzine w jakimś kraju poza UE możesz tam bez problemu się dostać.

Dla mnie to posiadanie paszportu jest zupełnie podstawową sprawą. Raz na 10 lat poświęcasz godzinę i masz święty spokój i można