Wpis z mikrobloga

@clown_world_order: Ukraińcy mają ok 20% osób, które myślą podobnie jak kiedyś upa, to nie dużo i właściwie jest nieszkodliwe w zwykłych warunkach, ale zapomnieliśmy, że u nas nie jest normalnie, jesteśmy jak zawsze sami rozwarstwieni i bez planu, także tego politycznego, nie jesteśmy na nich przygotowani i nie będziemy jeszcze bardzo długo, Ukraińcy nas znienawidzą, odseparują, przy byle konflikcie będą zawsze ogniem zapalnym na nasze łatwopalne głowy, zamiast rozwoju przyniosą nam
@bondziornoo: jakoś polski rząd nie spieszy się w przejmowaniu lub zamrażaniu rosyjskich aktywów. Zwykle tacy chętni, żeby kłaść łapę na nieswoim a teraz coś się nie spieszą.
@wokub: Jestem przekonany, że wiele matek z dziećmi, których mężowie zginęli w Ukrainie będą chciały tutaj pozostać. Te, które wrócą będą dobrze nastawione do Polski i ich dzieci być może w przyszłości wyemigrują tutaj w poszukiwaniu pracy.
@clown_world_order: Mówimy o gospodarce, a ty mi tutaj mówisz o nastawieniu. Masz samotne matki z dziećmi, które nie pracują i na które pewnie pójdzie kilka tysięcy miesięcznie. To może dajmy ogłoszenie na cały świat, że niech przychodzi kto chce i będzie dostawał pieniądze na start. Najlepiej żeby nie pracował na początku, bo i po co. Ktoś już to próbował i chyba się wycofał z tego pomysłu. Także sorka, ale na ten
@wokub: u mnie w mieście Ukrainki już szukają pracy. Wiele dzieciaków już zostało zapisanych do przedszkoli, szkoły też szykują się na ich wpuszczenie. Dodatkowo słyszałem, że niektóre Ukrainki mieszkające z innymi organizują się w ten sposób, że jedna będzie pilnowała dzieci a dwie szukają / idą do pracy.