Wpis z mikrobloga

Mam w samochodzie taki problem, otóż przy prędkościach w przedziale 60-70 km/h samochód mocno huczy od dołu. Gdy jadę już 70-80 wydaje normalne dźwięki. Nie znam się jakoś super na samochodach, ale moim zdaniem to były opony, bo nie mam w aucie opon super jakości - kupował je poprzedni właściciel. Ostatnio jechałem z kumplem, który się trochę na autach zna i jego zdaniem to łożyska tak huczą. Czy jest szansa że huczą one tylko w takim przedziale prędkości? Jechałem tym autem i 140 po autostradzie i huczał tylko silnik, a z tego co wyczytałem to powinien niesamowity huk iść od opon.
#motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa
  • 15
@octoberman98: musisz ustalić czy jest to zależne od prędkości obrotowej silnika, czy nasila się lub nie przy skręcaniu. Jeśli dzieje się coś przy jednej prędkości to tak naprawdę może być wiele rzeczy i po prostu wtedy trafia się jakaś częstotliwość
@octoberman98: to zazwyczaj są opony, mam 3-letnie zimowe kumho i pow 110 jest dramat, kiedyś w innym aucie huczało przy 110-120 i było to łożysko skrzyni biegow, łożysko koła potrafi walić jak by się miało rozpaść, ale raz odkręciłem piastę i mi się kulki wysypaly, miałem jakiś stary gęsty smar i bojąc się że to się rozpadnie zmieniłem mimo że luzow i hałasu nie bylo tylko opór

Stare chińskie zimówki to
@octoberman98: zrób najprostszy test łożysk. Długa szeroka droga jedziesz jednostajną prędkością i delikatnie skręcasz raz w lewo raz w prawo i słuchasz co sie dzieje. Jeśli bedziesz miał uszkodzone łożysko po jednej stronie to podczas skrętu będzie sie zmieniał dzwięk. np. w lewo bedzie ciszej, a w prawo głośniej wtedy masz walnięte któres łożysko z lewej strony.
hałas ze strony łożysk byłby wprost proporcjonalny do prędkości więc nie


@Pangia: Nie, łożysko rezonuje najczęściej właśnie w przedziale 60-80 a później cichnie i znowu huczy przy podwojeniu prędkości poprzedniego huczenia.