Wpis z mikrobloga

  • 11
989 + 1 = 990

Tytuł: Wspomnienie o przeszłości Ziemi. Tom 1. Problem trzech ciał
Autor: Cixin Liu
Gatunek: fantasy, science fiction
Ocena: ★★
ISBN: 9788381881548
Tłumacz: Andrzej Jankowski
Wydawnictwo: Rebis
Liczba stron: 456
Podczas rewolucji kulturalnej w Chinach tajna baza wojskowa Czerwony Brzeg wysyła sygnały w kosmos w poszukiwaniu inteligentnego życia pozaziemskiego. Do prac zostaje włączona Ye Wenjie, córka wybitnego fizyka zamordowanego przez czerwonogwardzistów, i dzięki niej badacze w końcu nawiązują kontakt z obcą cywilizacją stojącą u progu zagłady.

Cóż może się nie udać. Idealny opis. Tego nie można zepsuć, a dodatkowo nagroda Hugo. Będzie ciekawie.
No i tutaj coś nie pykło. Czytało mi się bardzo źle. W sumie książkę czytałem prawie rok. Zero motywacji, żeby po przeczytaniu wrócić do następnego rozdziału. Możliwe, że w następnych tomach będzie lepiej, ale nie po to kupuję książkę, żeby w następnej coś się działo dobrego. Pierwszy tom powinien mnie to tego zachęcić a nie zniechęcić.
Czekałem do końca, bo podobno samo zakończenie jest bardzo dobre i kolejny raz się zawiodłem.
Książka ewidentnie nie dla mnie. Może po prostu jestem za głupi na nią. Dziś już wiem, że serial netflixa na podstawie książki muszę omijać łukiem.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #fantasybookmeter #sciencefictionbookmeter
Pobierz civi88 - 989 + 1 = 990

Tytuł: Wspomnienie o przeszłości Ziemi. Tom 1. Problem trzech...
źródło: comment_1647291036JX1eFcZcLameZ6vA0EuIAC.jpg
  • 8
@civi88: @George_Stark: Miałem dokładnie tak samo. Przytłoczyła mnie ilość bzdur. Rozumiem, że to to sf i można puścić wodze fantazji, ale to mnie przerosło. Do tego bohaterowie, których działania były mi całkowicie obce. Z połowa ich decyzji była dla mnie niezrozumiała i chaotyczna, a nawet losowa.
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★ (7.1 / 10) (11 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-04-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: fantasy, science fiction, horror
Liczba stron książki: 456
Gatunek książki: powieść

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2022-02-19 - Użytkownik spinel ocenił na: ★★★★★★★★ (8.0 / 10) - Wpis »
2\. 2022-02-09 - Użytkownik nilfheimsan ocenił na: ★★★★★★★★
@civi88: HM...
Ciekawe, bo mi sie podobało nawet. Połączenie twardej fantastyki z historią rewolucji kulturalnej było .... naprawdę dobre. Mam wrażenie, że na tłumaczeniu się połamało, bo z chińskiego na amerykański na polski ... myślę, że dużo na tym powieść straciła.