Wpis z mikrobloga

#dasweltauto czyli jak próbowano oglić klienta na 5 000 PLN #samochodyuzywane #kupautozmirko

Byłem umówiony na jazdę próbną używaną OCTAVIĄ COMBI 2017 1.6 TDI 115KM za 70K PLN.
Jazdę odbyłem.
Generalnie dobrze się jechało, przydałoby się trochę więcej mocy ale biorąc pod uwagę sytuację byłem skłonny pogodzić się zarówno z wysoką ceną, niewystarczającą mocą jak i skrzypiącymi plastikami wnętrza ponieważ auto było bezkolizyjne.

Słysząc w tle jak "klient jechał takim autem niemiecką autostradą" oraz "klient jechał do Holandii takim autem zbierać tulipany", sprawdziłem jeszcze dokumentację i dowód rejestracyjny - zwróciłem uwagę że octawia z 2017 roku powinna mieć podzielone reflektory a ta nie miała.
Okazało się że auto jest z 2016 a nie z 2017 (nie było wtedy takiej wersji w katalogu) a po przeliczeniu z KW na KM, że ma 110 koni zamiast 115.

Potwierdzam zatem to co już zostało wspomniane na tagu że należy omijać szerokim łukiem i kierować tam kroki jedynie w ostateczności. Nie wierzcie żadnemu słowu które padnie z ich ust. Sprawdzajcie wszystko z dokumentacją, mierzcie miernikami, nie dajcie się nabić w butelkę.

Poniżej ceny obu modeli które znalazłem (be upustów) na rok katalogowy:
OCTAVIA COMBI 2017 1.6TDI 115KM - 93 620 - polift
OCTAVIA COMBI 2016 1.6TDI 110KM - 88 800 - przedlift