Wpis z mikrobloga

Halo #katowice może ktoś miał podobną sytuację?

W ubiegłym tygodniu za wycieraczką znalazłem taki świstek.
Próbuję się kontaktować z firmą niestety bezskutecznie. Na maila o treści poniżej nie otrzymałem żadnej odpowiedzi.

W dniu 08.03.2022 za wycieraczką samochodu znalazłem wezwanie do zapłaty "z tytułu korzystania z Terenu Prywatnego zarządzanego przez spółdzielnię mieszkaniową im. I.J. Paderewskiego w Katowicach" (sic!).

Na wezwaniu widnieją następujące dane podmiotu wystawiającego:

PARK PARTNER
Przemek Łabuzek
41-260 Sławków, ul. Świętojańska 9

NIP 6252247766

oraz odręcznie zapisany numer prawdopodobnie telefonu: 510302668

Nie znalazłem, żadnej strony internetowej firmy zarejestrowanej na w.w. dane. Znalazłem natomiast Państwa stronę internetową, na której widnieje w.w numer telefonu.
Zgodnie z regulaminem widniejącym na wielu tablicach informacyjnych §1 punkt 3 cytuję:

"Kontrolę w zakresie zgodności korzystania z Terenu Prywatnego z niniejszym Regulaminem z upoważnienia Spółdzielni Mieszkaniowej im. I.J Paderewskiego prowadzi Park Partner sp. z o. o. z siedzibą w Dąbrowie Górniczej przy ul. Roździeńskiego 11"

Jak widać podmiot wystawiający wezwanie do zapłaty nie jest tożsamy z tym widniejącym w regulaminie.
Załączam zdjęcie regulaminu wykonane dziś tj. 08.03.2022 przy ulicy Paderewskiego w Katowicach.

Kontaktowałem się również ze spółdzielnią mieszkaniową i od pani Anny Domańskiej otrzymałem następującego maila:

Dzień dobry,
W odpowiedzi na Pana e-mail z 08.03.2022 r. Spółdzielnia uprzejmie
informuje, że

Firma Park Partner Sp. z o. o. z siedzibą w Dąbrowie Górniczej przy ul.
Roździeńskiego 11 prowadzi kontrolę w zakresie zgodności korzystania z
Terenu Prywatnego Spółdzielni z obowiązującym Regulaminem (...)

i jest uprawniona do powierzenia wykonania poszczególnych usług objętych
umową osobom trzecim.


Dalszą korespondencję w tej sprawie uważamy za bezzasadną.

Z poważaniem,

Anna Domańska
Spółdzielnia Mieszkaniowa
im. I. J. Paderewskiego
ul. Paderewskiego 65
40-282 Katowice
(32)351-17-70
email: a.domanska@smpaderewski.pl
www: smpaderewski.pl

To wezwanie śmierdzi mi scamem i próbą wyłudzenia a w najlepszym przypadku cwaniactwem i kombinatorstwem firmy Park Partner Sp. z o.o.
100 zł to nie jest majątek ale wkurza mnie takie podejście januszexów.
Mogę olać sprawę, czekać na odpowiedź i próbować się dalej kontaktować czy zgłosić się na policję i do urzędu skarbowego?
Może miał ktoś podobną sytuację?

#katowice #parkpartner #prawo #januszebiznesu #oszukujo
m.....x - Halo #katowice może ktoś miał podobną sytuację?

W ubiegłym tygodniu za w...

źródło: comment_1647347768rsdLUkFGb3glOhMh2pzGcq.jpg

Pobierz
  • 30
Tylko to wezwanie do zapłaty jest tak samo legitne jak SMSy z dopłatą do zatrzymanej paczki ¯_(ツ)_/¯

@mendrix: Skoro wiesz, że nie jest legalne, to po co tu piszesz?
@mendrix: żeby było śmieszniej, mieszkańcy płacą za usługę tej firmy w czynszu. Nie masz auta to też płacisz. Opłata uzależniona jest od metrażu mieszkania :D Żeby było śmieszniej x2, pieniądze "z opłat za nieregulaminowy postój" pobiera firma zajmująca się tym procederem, nie trafiają one do spółdzielni. Czyli kasa dwukrotnie leci do firmy, raz z czynszu, a dwa z opłat za parkowanie. Te parkingi to największa patologia osiedla. Spółdzielnia tłumaczy się, że
@mendrix: spółdzielnia na paderewie to beton rodem z PRL, oni sobie chwalą tę współpracę. Nawet w jakiejś tv była krótka debata pod pomnikiem dot. tej firmy, babka ze spółdzielni w pewnym materiale video powiedziała coś w stylu, że bez sensu szukać nowej firmy, bo tabliczki są już od tej istniejącej i po co narażać mieszkańców na dodatkowe opłaty XD. Jak mieszkałem na Paderewie to z jednej strony miałem bekę z wymówek
pozyskać ale nie przekazywać. Taki #!$%@? jakbym zapłacił


@zalogowany_jako: czemu nie przekazywać, jeżeli np. mają umowę o powierzeniu danych w celu realizacji zapisów umowy?

W ubiegłym tygodniu za wycieraczką znalazłem taki świstek.


@mendrix: @zalogowany_jako: bardziej ciekawi mnie to zdarzenie. Wrzucenie czegoś komuś na karoserię pojazdu to (skuteczne) doręczenie? xD Zapuścili wędkę, żeby OP sam się ujawnił z danymi.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mendrix: możesz zrobić kopię "pisma" i powtykać wszystkim na osiedlu. Podaj numer telefonu spółdzielni i jej konto. Może ktoś z mieszkańców zrobi inbę i nie będzie już pseudo strefy.