Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 393
Wiecie co jest w tym wszystkim najgorsze? Ruskie się absolutnie niczego nie nauczą. Będą teraz przez lata żreć gruz i zaciskać pasa, ale jedyną ich refleksją będzie to, że za słabo przygotowali się do ataku na Ukrainę.

Mówimy o Kraju, który czystki etniczne robił 30 lat temu w Czeczenii, podpisali rozejm tylko po to, by wzmocnić i przegrupować armię i 20 lat temu zaatakowali ponownie, jeszcze bardziej bombardując cywilów. 15 lat temu zaatakowali Gruzję, a 8 lat temu zaatakowali pierwszy raz Ukrainę. Co łączy te kraje? Tylko to, że chciały wyrwać się z ruskiego miru.

Jeśli Ukraina podpisze z ruskimi jakikolwiek rozejm korzystny dla rosji to już może się szykować na kolejną inwazję za max 10 lat, a w międzyczasie sabotowanie odbudowy kraju, próby skłócenia ludności oraz najpewniej ataki terrorystyczne na ukraińskie miasta oraz serię ataków false flag na rosyjską ludność na Ukrainie by uzasadnić kolejną inwazję.

Jedynym wyjściem jest spuszczenie rosji #!$%@? na niespotykaną dotąd skalę z wykorzystaniem sprzętu NATO i próba odepchnięcia ich od swoich terenów sprzed 2014 roku. Jeśli rosja dostanie jakiekolwiek zdobycze wojenne po tej inwazji i utrzyma wcześniejsze tereny, które nielegalnie przyłączyła to będzie przegrana w dłuższym rozrachunku. Po odzyskaniu Krymu będzie też musiała wypędzić rusków, których putin przywiózł tam po 2014 i rozdawał paszporty na prawo i lewo.

#ukraina #rosja #wojna #takaprawda #ruskimir
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 75
@CzaryMarek: Z tą pomocą się tak nie rozpędzaj, bo jak narazie to NATO się tyka tej wojny jak pies jeża.


@LubieChleb: gdyby nie pomoc NATO to faktycznie Kijów upadłby w 4 dni. Masa sprzętu, amunicji, szkolenie armii od 2014 roku.

Sama zabawka pokroju Bayraktara to jest absolutny game changer w obecnej wojnie. Tak samo NLAWy, Javeliny, Gromy, Pioruny i Stingery. Zwłaszcza dwa pierwsze sprzęty pokazują, że armia ukraińska wygląda przy
@LubieChleb a jakiej pomocy poza obecnie dostarczana bys oczekiwał? Tylko nie pisz o wejściu NATO na Ukrainę oczy przekazaniu ,, zaawansowanych" systemów do których szklenie trwa minimum kilka miesięcy. Poza tym nikt tak naprawdę nie wie dokładnie ile i czego poszło na Ukraine. Że już o wsparciu rozpoznania przez satelity nie wspomnę bo dzięki temu często Ukraińcy szybciej znają pozycję Rosjan niż rosyjski sztab
@Kismeth: #!$%@? jest xD wsadziłem kij w mrowisko i dupska pękły xD. Dałeś się zbaitowac jak dziecko i wy również wykopowi eksperci @FrasierCrane @Sonic233_ .
Dwa dni temu przeczytałem komentarz o Azowcach, w którym autor ich krytykował, ale jedna rzecz przykuła moją uwagę - irytowało go, że w momencie gdy dziś oni #!$%@?ą ruskich to nie wolno na nich powiedzieć złego słowa bo się z miejsca jest ruską onucą xD. Postanowiłem