Wpis z mikrobloga

Zmieniłem rx'a 580 vs rx'a 6600 xt. Ktoś ogarnia funkcje całego Radeon Software?
Ogólnie mam wrażenie, że mi się kolory pogorszyły, ale to pewnie kwestia ustawień.
1. Miałem ustawione fabrycznie YCbCr 444 a chyba lepiej wziąc RGB 444 full rgb? jest jeszcze to samo, tylko limited rgb.
2. Mam możliwość włączenia opcji 10-bitowy format pikseli. Włączyć to? z tego co wiem to jest większa paleta kolorów ale jakieś są minusy, że nie jest to fabrycznie włączone?
3. Warto zmienić kabel HDMI na DP? monitor 60hz ips 1080p
4. Opcje typu: Radeon Image Sharpering, Radeon Anti-lag, Ulepszona synchronizacja Radeon, Optymalizacja formatu powierzchni (zwieksza wydajność przy minimalnym spadku jakości obrazu, fabrycznie włączona), Superrozdzielczość wirtualna VSR i cała reszta. Co z tych opcji warto włączyć a co wyłączyć?
Poczytać co robi jaka opcja mogę, ale jak w rzeczywistości one działają to już inna sprawa. Fajnie byłoby podbić jakość obrazu jeśli da się to zrobić tymi ustawieniami, ale nie wiem które opcje są wartę uwagi.
Ogólnie to chce ustawienia uniwersalne do filmów i gier, bez nacisku na nic.
#komputery #sterowniki #kartygraficzne
  • 15
@kerri: Jak masz freesync to tylko przez HDMI. Na DP nie będzie, ale możesz sprawdzić czy kolory się zmienią. Oczywiście full rgb jest najlepsze.

Superrozdzielczość wirtualna VSR


To tylko trzeba jak chcesz grać powyżej rozdziałki monitora.

Ulepszona synchronizacja Radeon


To możesz dać, ciut lepsze od vsync, ale średnio się odczuwa.

Radeon Image Sharpering


Naprawdę o takich rzeczach to powinieneś poczytać, bo to banały.
@nowywinternetach: Freesyncu nie ma.
Dałem full rgb.
Co do VST to rozumiem, że odpalam gre w 1440p na monitorze 1080p i pomimo braku 1440p w monitorze to i tak polepszy jakość? I czy w ogóle z tego warto korzystać?
A co do reszty ustawień to olać?

Wiem, że mogę poczytać co dana funkcja robi, ale koniec końców interesuje mnie czy one mają rzeczywisty sens i czy warto ich używać.
@kerri: vst jest ci zbędne. używa się natywnej rozdzielczości zawsze. tym pogorszysz w zasadzie. dopóki działasz na 1080p hdmi ci wystarczy. Od 4k zaczyna się jazda z kabelkami. paleta barw to sprawa indywidualnych preferencji oraz tego jak świeci ekran.
Co do VST to rozumiem, że odpalam gre w 1440p na monitorze 1080p i pomimo braku 1440p w monitorze to i tak polepszy jakość? I czy w ogóle z tego warto korzystać?


@wojciet: Tak. Dla mnie warto. Jak masz moc to czemu miałbyś nie korzystać? Nie trzeba antialiasingu dawać, a będzie większe zagęszczenie pikseli i gry wyglądają lepiej.

Czasem jak są zbyt gęste to masz ciut rozmazania i od tego masz