Wpis z mikrobloga

Czy opłaca się iść do pracy na budowe za 15 zł netto/h do wykończeniówki jako laik w tych pracach? Średnio mi sie chce, bo z doświadczenia wiem jak są traktowani młodzi pracownicy na budowie, którzy chcą się przyuczyć, a są później wykorzystywani do podaj, pozamiataj
¯\_(ツ)_/¯ potem się #!$%@? czas dłuży, bo nie masz co robić, bo oni pracują a Ty stoisz jak głupek i plątasz się po budowie - takie są realia polskich budów. Iść czy szukać czegoś lepszego?

#pytanie #pracbaza
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 19
@userrrr: szukaj czegoś innego, jest bardzo mała szansa że trafisz na kogoś kto będzie chciał Ci wszystko tłumaczyć, przeważnie jest tak że "majster" po krótkim szkoleniu będzie darł mordę o że nie potrafisz wykonać czegoś jak on. Pracuję na budowie już prawie 20 lat i widziałem może tylko ze 3-4 gości którzy na spokojnie i rzeczowo bez #!$%@? za końcowy efekt potrafili nauczyć "młodego" roboty
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@userrrr: podać też trzeba umieć, a dobry fachowiec ma zawsze porządek w miejscu pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°) mówię poważnie. Byłem pomocnikiem w wykończeniach dawno temu. Zależy kto Ci się trafi, nie każdy #!$%@? młodego dla zasady.
@StaryCzoko: Bo wiem jak to wygląda z doświadczenia, niby mówią, że przyuczą, a później i tak słowa nie dotrzymują a jeszcze dostajesz #!$%@? i później stoisz jak ten debil, bo dali Cie tylko jako ten od przynieś i czas Ci sie dłuży i patrzysz jak reszta robi, troche sie wtedy czuje gorszy od innych, bo oni robia a ja odstaje od tej normy zamiast z nimi robic to nie, bo ci
@scorcc: No ale niestety polskie budownictwo to robole, zawsze #!$%@? w miejscu pracy, nie ma sie gdzie przebrac, bo firma lewa i nie maja bazy, wszystko #!$%@?, nikt cie nie szkoli, jesteś #!$%@? - takie mam doświadczenia z tą branżą, na początku mówią ze przeszkola a w praktyce pozniej jestes #!$%@? za wszystko, #!$%@? nie robota i jeszcze na czarno gdzie ci moga nie wyplacic za przepracowany czas, bo brak umowy
@scorcc: Jeden mi powiedzial, bo robiłem na czarno i nie chciałem zostać po godzinach, ale chciał mnie zmusić pod groźbą, że mi hajsu nie wypłaci ( ͡° ͜ʖ ͡°) ostatecznie zrezygnowałem po 6 godz właśnie przez to co powiedział, a ten ze nie zaplaci mi za te 6 godz bo nie przepracowalem pełnego etatu (8 godz), to bylo 6 lat temu XD
@scorcc: Też dobry sposób z tym sprzętem
( ͡° ͜ʖ ͡°) a jeszcze można do pipu zgłosić. Jak zabuli 30 tys kary to się szybko nauczy zatrudniać legalnie i nagle wtedy wszystkie jego problemy finansowe znikają, te #!$%@? mają pieniądze tylko to są zagorzałe komuchy, którzy myślą, ze cwaniactwem się dorobią, oni muszą po prostu zdechnąć żeby coś się zmienilo, a raczej to nie pomoże bo ludzie
Nie polecam, jeśli chcesz się czegoś nauczyć to nauczysz się kombinowania i partactwa. Trochę lepiej jeśli firma zajmuje się tylko jedynym tematem to są szanse, że czegoś się nauczysz. Ale raczej będzie podobnie.