Wpis z mikrobloga

Wytłumaczę Ci to tak prosto jak to możliwe: jeśli nie chcesz bronić swojego plemienia i terenu tego plemienia to jesteś bezużyteczny dla tego plemienia i możesz zostać usunięty z terenu lub zgładzony - tak to generalnie działa od zarania dziejów. Jeśli myślisz że "teraz to już są inne czasy" to grubo się mylisz - jedynie technika poszła do przodu.
  • Odpowiedz
Wytłumaczę Ci to tak prosto jak to możliwe: jeśli nie chcesz bronić swojego plemienia i terenu tego plemienia to jesteś bezużyteczny dla tego plemienia i możesz zostać usunięty z terenu lub zgładzony - tak to generalnie działa od zarania dziejów. Jeśli myślisz że "teraz to już są inne czasy" to grubo się mylisz - jedynie technika poszła do przodu.


@prostamol_mirko:
A.....l - > Wytłumaczę Ci to tak prosto jak to możliwe: jeśli nie chcesz bronić swoje...

źródło: comment_16475214756DLCj8LJUt2dHe1RIKTRwx.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@gien: Skoro kobiety puszczają, to czemu mężczyzn nie? Okazuje się, że nagle w Ukrainie nie ma tylu chętnych i trzeba siła wcielać chłopa to woja? Co to, armia niewolników?
  • Odpowiedz
@prostamol_mirko: No tak, zważywszy że za czasów plemion, wojny trwały regularnie i każdego dnia jedno z setek plemion mogło napaść na ciebie by ci ukraść mięso xD
Co nie oznacza że wojny dalej powinny mieć miejsce. Jesteśmy ucywilizowanym społeczeństwem i powinniśmy dążyć do światowego pokoju. Za czasów plemion również nie było wojska, tylko każdy ciułał z maczugą - teraz mamy wojsko, za które ja płacę w postaci podatków i to ono
  • Odpowiedz
@Archaniol_Gabriel: Możesz wklejać sobie zdjęcia swoich przodków do woli, nie zmieni to nic, a Tobie zostaje użalanie się na portalu że śmiesznymi obrazkami. W razie konfliktu najwyżej pójdziesz pod lufę jak frajer i zasilisz glebę swoim bezsensownym istnieniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@prostamol_mirko: Po prostu twoje porównanie do plemion jest o kant dupy potłuc xD Na każdej płaszczyźnie pod tym względem rozwinęliśmy się do tego stopnia, że wszystko w oparciu o co funkcjonuje państwo jest PO COŚ.
Jeżeli ja mam bronić państwa, to w takim razie poproszę moje państwo by opłaciło mi szkolenie z obsługi broni i radzenia sobie w trudnych warunkach. Bo faktycznie, cywil który nigdy karabinu na oczy nie widział będzie
  • Odpowiedz
@Archaniol_Gabriel: Tylko że ukraińscy męzczyzni nie chcą uciekać z kraju XD. Dla upartego nic trudnego. Przedziera się pieszo odludziami i przekracza granice gdzieś w Bieszczadach. A nie słychać o wyłapywaniu takich przez straż graniczną. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@gien:
1. Powinno być wojsko zawodowe dobrze opłacone z podatków. Jak brakuje pieniędzy to wystarczy nie kraść i re-dystrybuować. Nikogo nie powinni "wcielać". Obowiązkiem obywatela powinno być płacenie sprawiedliwych podatków, które powinny być wydawane tylko na usługi państwa, z których praktycznie każdy korzysta.
2. Żadna osoba nie powinna być dyskryminowana z powodu jakiejkolwiek cechy wrodzonej, w tym ze względu na płeć.
  • Odpowiedz