Wpis z mikrobloga

  • 16
Nie sądziłem nigdy, że Ruch Ośmiu Gwiazd będzie robił laskę PiSowi za 40 zł miesięcznie i 500+ dla uchodźców.
#bekazlewactwa

A i uprzywilejowaniem nie jest to, że uciekasz przed wojną i ludzie przyjmują a Ciebie z otwartymi rękoma i oddolnie wspierają Ciebie jak mogą. Uprzywilejowanie jest wtedy kiedy państwo gwarantuje Ci coś, czego nie daje zwykłym obywatelom.
#4konserwy #neuropa #ruchosmiugwiazd

Fako - Nie sądziłem nigdy, że Ruch Ośmiu Gwiazd będzie robił laskę PiSowi za 40 zł mi...

źródło: comment_1647539391By2axhgRslNviDMCiyCsff.jpg

Pobierz
  • 8
@pracownik_magistratu Nie jestem policjantem, więc nie należy mi się emerytura po 25 latach pracy, nie jestem też politykiem i nie mam immunitetu, nie mam też dziecka i nie mam +500, jakbym był homo to nie mogłabym zawrzeć związku małżeńskiego, bo to przywilej kobiety i mężczyzny.
A i z Polski bym nie uciekł, bo jestem szeregowym i w razie konfliktu mógłbym zostać powołany do służby ¯_(ツ)_/¯
@PrzeKomentator Dokładnie i to się nie zmieni przez kolejne kilka lub kilkanaście lat. Poza tym widzisz gdzie można zatrudnić milion dodatkowych osób skoro Polski Ład rujnuje firmy?
@amperrowwer Zaskakuje mnie to, że wiele osób nie wie, że trzeba pomagać ale z głową. Za tydzień czy dwa uchodźcy znudzą się instagramerom, aktywistom i tym co rzucili się do pomocy na hasło "Że co? Ja nie pomogę? Potrzymaj mi piwo!". Ci sami za jakiś czas będą na nich pluli, bo kosztują, bo muszą gdzieś mieszkać, bo chcą pracować, bo będą dłuższe kolejki u lekarzy (których i tak jest jak na lekarstwo).
@Fako

Uprzywilejowanie jest wtedy kiedy państwo gwarantuje Ci coś, czego nie daje zwykłym obywatelom.

A co takiego mają zagwarantowane uchodźcy, czego nie mają zwykli obywatele? I co nie jest czasowo uzasadnione?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Fako: czym jest to uprzywilejowanie? Względem nas Polaków? Serio pytam, bo czytam i czytam i nie widzę. Chyba nie mówimy o tej komunikacji?