Wpis z mikrobloga

#bron #czarnyproch witam Niteczki,
Chciałbym sobie kupić czarnoprochowca. Rewolwer o dużym kalibrze i fajnie jak będzie miał odrzut (wtedy wiem, że nie strzelam z wiatrówki).
Chciałbym jeszcze żeby dało się "wymienić" bębenek podczas strzelania i ładować go w sposób jak najbardziej zautomatyzowany (praska etc).
Dobrze jeszcze jakby był łatwy w obsłudze i czyszczeniu

Dodatkowo naczytałem się że można kupić nowy i w sklepie złom, którym nie trafi się w tarczę. Jak tego uniknąć?

Z góry dziękuję za odp.
  • 12
No kupisz kilka bębenków i możesz dosyć szybko strzelać ale ładowanie to dalej dłuższa chwila. Ogólnie CP wymaga dużej obsługi i trzeba to lubić, dodatkowo często nie można strzelać na strzelnicach zamkniętych.


@bialyjakbialek: to mi chodzi o taki, w którym ta wymiana będzie najszybsza. Plus taki z największym odrzutem. I do tego jak nie kupić złomu?
ale w 3,min już w zupełności wystarczy


@moj_wykopowy_login: spokojnie do zrobienia.
proch i kaszka w fiolkach, bębenek na stół, i praską ładujesz w 2, 3 minuty.
porady o kupieniu kilku bębenków na zaś są fajne, ale jeden bębenek to ok 5 stów. :)
bier remingtona(czy 36, czy 44, to aż takiego znaczenia nie ma*), bębenek wyjmowany ze stałej ramy rewolweru.
w coltcie to trochę inaczej wygląda xD
* oczywiście 44 musi
@moj_wykopowy_login: ja mam od Pietty.
na forach pruli się przez lata, że tylko Uberti, bo pietta to gunwo.
od kilku lat pietta dorównuje, a i bywa że przewyższa jakością.
ale to jakieś gównowojenki fanbojów.
mam remington texas .36(new model army, 1858), od Pietta.
w papierach szczelina 0.2, realnie 0.1mm.
jakość i działanie bezbłędne.
absolutnie żadnych wad.
miał lufę 6.5'', ale teraz ma 4''. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
nie strzelałem z conicali, ponoć kłopotliwe, jeśli idealnie praską nie wciśniesz do komory.

z kulą nie ma tego problemu.


@dos_badass: kupowałeś przez internet?
Ci znaczy idealnie? Jest różnica z ładowaniem?
Jak to sle czyści i konserwuje i jak często? W sensie nie musi błyszczeć, tylko się nie zacinac
Ci znaczy idealnie? Jest różnica z ładowaniem?


@moj_wykopowy_login: nie strzelałem z connicali, podkreślam.
ale chciałem kiedys spróbowac, więc najpierw risercz zrobiłem, i poczytałem(to wcale do ciebie prztyczek nie jest) xD
ponoć trzeba idealnie w pionie do komory załadowac, bo jak jest ciut krzywo wciśnięty, to leci w #!$%@? trochę i se koziołkuje(tak piszo, nie potwierdzam osobiście).
a kulka, to kulka. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
jak sie broń