Wpis z mikrobloga

Lenovo Thinkpad T490. Od wczoraj nie mogę go włączyć, pojawia się taki komunikat. Po wciśnięciu F1 żąda hasła, ale żadne z moich nie wchodzi. To komp służbowy z jakimiś korpo zabezpieczeniami. Reset nic nie dał, rozkręcić go nie mogę. Próbowałem to wyguglać i podobno ten błąd pojawia się często gdy laptop się wyładuje i jest potem odpalany z kabla. Dam radę coś z tym sam zrobić? Nasze IT nie raczy się do mnie odezwać od doby, a żadnego kompa na zastępstwo też nie dostanę

#pytaniedoeksperta #hardware #lenovo #laptopy
Pobierz Zralok - Lenovo Thinkpad T490. Od wczoraj nie mogę go włączyć, pojawia się taki komun...
źródło: comment_1648109047kckcfZpAYx6hroFW1u1yhK.jpg
  • 45
@Zralok: jak się #!$%@? to zgłoś IT tak żebyś miał to zachowane, jak IT olewa temat to zgłoś przełożonemu. Nie próbuj sam naprawić, nie rozkręcaj bo tylko możesz mieć potem nieprzyjemności z tego faktu
@evilcozord bitlocker to bitlocker, a hasło do biosa to coś innego. Kazali mi rozpiąć cmos na godzinę i jeśli to nie pomoże to jutro przyjedzie kurier i weźmie to na serwis
@Zralok: na chłopski rozum to pewnei jest jakieś hasło fabryczne skoro Twoje nie wchodza, które powinno zresetować - ale tak jak Ci mówią, jak to masz z pracy i nie działa, a w umowie nie masz naprawiania komputerów to nie ruszasz - jeżeli nie przeszkolili Cię z ładowania laptopa to teoretycznie po rozładowaniu możesz dzwonić do IT ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@evilcozord: Bitlocker to coś zupełnie innego. Tutaj komp zatrzymuje się na etapie na którym się jeszcze system nie zdarzył włączyć

Czym ty się gościu przejmujesz? Pracuję własnie w takim dziale it o jakim piszesz. My mamy cały stos laptopów (może nie nowych ale są). I jak komuś coś padnie to dostaje nowego bez gadania. Firma nie jest Ci w stanie w moment pomóc to musisz czekać - czyli masz wolne ;)
Kazali mi rozpiąć cmos na godzinę i jeśli to nie pomoże to jutro przyjedzie kurier i weźmie to na serwis


@Zralok: nic nie da jesli jest haslo na bios. Haslo jest w klejonym ukladzie zapewne mec do tego szyfrowane. jesli to 7/8 generacja intela. Daj znac z ciekawości co zrobia ze sprzętem. (Jest sposob na spatchowanie biosu w kosci, ale trzeba lutowac i programować kostke ( ͡° ͜ʖ ͡
Kurr aż mi się przypomniało jak mi dali służbowego laptopa i szef mi mówi że hasło do biosa to Kaczuszka. W pierwszej chwili parsknąlem śmiechem i zapytałem czy żartuje, nie żartował.