Wpis z mikrobloga

Lenovo Thinkpad T490. Od wczoraj nie mogę go włączyć, pojawia się taki komunikat. Po wciśnięciu F1 żąda hasła, ale żadne z moich nie wchodzi. To komp służbowy z jakimiś korpo zabezpieczeniami. Reset nic nie dał, rozkręcić go nie mogę. Próbowałem to wyguglać i podobno ten błąd pojawia się często gdy laptop się wyładuje i jest potem odpalany z kabla. Dam radę coś z tym sam zrobić? Nasze IT nie raczy się do mnie odezwać od doby, a żadnego kompa na zastępstwo też nie dostanę

#pytaniedoeksperta #hardware #lenovo #laptopy
Pobierz Zralok - Lenovo Thinkpad T490. Od wczoraj nie mogę go włączyć, pojawia się taki komun...
źródło: comment_1648109047kckcfZpAYx6hroFW1u1yhK.jpg
  • 45
@Zralok: Jeśli chcesz w takim sprzęcie zresetować hasło to życzę powodzenia, bez ingerencji w malutki chip głęboko ukryty pod inną elektroniką, nic nie da się zrobić. Sam od pół roku walczę z tym by się za to zabrać :)
@Zralok: Zależy jaka wersja, jeśli to coś starszego to da radę zewrzeć nóżki na chipie przy bootowaniu. Jeśli nowsza to kość jest szyfrowana i trzeba ją wylutować do przeprogramowania, czyli grania nowych ustawień. Niestety
LostHighway - @Zralok: Zależy jaka wersja, jeśli to coś starszego to da radę zewrzeć ...