Wpis z mikrobloga

Cześć, wróciłem na siłownię i pierwszy raz w zyciu zrobiłem martwy ciąg. Problem w tym, ze pojawia sie koci grzbiet, jak bralem 40kg testowo to bylo git, ale juz 60kg to garb jak #!$%@?. Nagrywalem się od pierwszego martwego i wydaje mi sie, ze problemem jest opuszczenie sztangi, ale nie wiem jak zrobix to poprawnie i jak wyeliminować garbienie. Dziś znowu robiłem martwy, przy 40kg git, przy 60 juz sie zaczal pojawiac garb, a przy 65 juz po pierwszym opuszczaniu #!$%@?. Dodałbym filmik, ale widać twarz, a wiadomo jak jest
#mirkokoksy #silownia
  • 19
@Xinnoth: z przysiadem też robilem testowo od 40, na nastepnym treningu 60, teraz 70kg i moim zdaniem robie go prawidlowo, a na pewno nie odczuwam skutkow ubocznych. A no i robie fbw, wiec wydawalo mi sie ze 60kg to nie tak duzo, ale może masz racje i trzeba się cofnąć Po prostu nie ogarniam tego opuszczania sztangi, niewazne czy przy 40 czy przy 60, przy 40 po prostu garb sie nie
@breslau98: trener mi za młodu kiedyś powiedział, że jeśli w trakcie ćwiczeń pojawia się zła technika, to znaczy że obciążenie jest za duże i należy zmniejszyć ciężar, aby wzmocnić prawidłową technikę i pamięć mięśniową do poprawnego wykonywania ćwiczenia.
@breslau98: to rób rumuńskie martwe ciągi. One uczą dobrej pracy biodrem i utrzymywania napięcia. Generalnie, to w martwym staraj się cofać samo biodro, trzymać sztangę blisko nóg i wtedy jakoś pójdzie. No i najlepiej nagraj filmik, aby było wiadomo co dokładnie źle robisz
@breslau98: Nie znam sie ale sie wypowiem. W tej 40 za wczesniej prostujesz nogi i dociagasz tylko plecami. Moim zdaniem. @Saprofit ma racje, na miekie plecy, rumunskie pomoga. 60 nie widzialem to ciezko powiedziec. A i z takiej kamerki malo widac.
@Xinnoth: @wedrowycz: @Saprofit: @garar: Macie rację, postaram sie opanować technikę na mniejszych ciężarach. Wychodziłem z błędnego założenia, że skoro zaraz bede bral 70kg na klate czy 100 na przysiad, to trzeba martwy trzymać na podobnym poziomie co squat właśnie. Ale tak mnie teraz plecy #!$%@?ą, że jednak wole zrobić mniejszym ciężarem i poprawnie, niż sobie kręgosłup #!$%@?