Wpis z mikrobloga

@SaintWykopek: medytacja to bycie obecnym w "tu i teraz". Medytacja =/= siedzenie, choć siedząc na pewno łatwiej jest się skupić. Polecam treningi z kimś od #mindfulness, bo uczą na nich bycia obecnym wszędzie i w każdej sytuacji.
Przekop się przez tag #medytacja - kilka lat temu było tu sporo info w tej materii. Pozdro.

chęć poruszenia się są zbyt silne, żebym wytrzymała nawet 10 minut

@nicnieslyszalam: medytacja
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@nicnieslyszalam @SaintWykopek Dużo strechingu, może jakieś asany jogi aby nogi stały się bardziej elastyczne. Zapomnijcie o pozycji lotosu, najbardziej adekwatną pozycją dla ludzi Zachodu, którą stosuje najwięcej osób to pozycja birmańska (Burmese). Kupcie sobie poduszkę do medytacji tak aby biodra były na równi z kolanami albo nawet trochę wyżej co znacznie zmniejszy napięcie pleców. Generalnie można medytować w każdej pozycji (nawet w ruchu) ale kiedy plecy są podparte trzeba liczyć się ze
@nicnieslyszalam: W mojej szkole jest taka zasada - jak podczas medytacji czujesz zbyt duży ból i chęc poruszenia się, wtedy kłaniasz się na siedząco, uważnie wstajesz (starając się cały czas nie przerywać medytacji) i medytujesz na stojąco w pozycji ze złączonymi rękami (hapczang - zob. zdjęcie). Kiedy ból ustąpi, kłaniasz się na stojąco i uważnie ponownie siadasz. Pomaga :)
raj - @nicnieslyszalam: W mojej szkole jest taka zasada - jak podczas medytacji czuje...

źródło: comment_1648170904rtzUBnXHVidGUvyLD58x4j.jpg

Pobierz
Ja czuje bol absolutnie całego ciała, swędzenie skory. Niezależnie od pozycji. Bol (fizyczny i psychiczny) i chęć poruszenia się są zbyt silne, żebym wytrzymała nawet 10 minut.


@nicnieslyszalam: Normalnie możesz medytować na krześle z oparciem. Jak mocno swędzi to się po prostu podrap i medytuj dalej