Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#banki #bankowosc #bankmillennium #mbank #pkobp #santander #ingbank
Witajcie
Planuję z żoną założyć wspólne konto bankowe, bank w którym obecnie jesteśmy ciągle ma jakieś problemy techniczne, nie wspominając już o bardzo małej ilości placówek.
Na czym nam zależy:
1. Aby był stabilny i miał dużą ilość placówek.

2. Żeby z aplikacji banku dało radę korzystać na 2 smartfonach (nie wiem jak to wygląda w innych bankach ale w obecnym mamy tak zrobione że ja i żona mamy osobne dane logowania do aplikacji ale konto wspólne).

3. Tutaj mam dylemat jak sytuacja wygląda z 2 kartami debetowymi? Czy opłata za drugą kartę jest duża? Czy lepiej zrobić to tak że 1 karta np dla mojej żony plus ja ją podłączam pod google pay na swoim telefonie i z jednej karty mamy dwie, opłaca się coś takiego robić?

4. Fajnie jakby konto wspólne było darmowe, np przy jakichś tam minimalnych wpływach i płatnościach w ciągu miesiąca.

5. Czy jeśli złożymy wniosek o wspólne konto przez internet i kurier przywiezie umowę to muszą ją dwie osoby podpisać czy wystarczy 1? (Jako wspólnik).

Posiadamy konto w Nestbank od 3 lat, ostatnimi czasy mam złe przeczucia co do tego banku w sensie szukam jakiegoś bezpieczniejszego i stabilniejszego co nie upadnie z dnia na dzień.

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@moll: hej, patrzyłem tylko no brak google pay dla klientów indywidualnych trochę odstrasza, niby jest w aplikacji, no ale tamto daje więcej możliwości.
@pablo945: a zapytam tak z ciekawości: po co Ci duża liczba placówek? Przyznam że korzystam od prawie 20 lat z różnych produktów bankowych i w tym czasie byłem może że 3 razy w placówce. Jest jakiś szczególny powód?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Xmarxx: nie raz coś załatwić po drodze można w razie jakichś problemów, może to przez to że w banku z którego korzystam napotkałem kilka problemów z pieniędzmi w bankomatach, stąd ten wzgląd na placówki, wiem że można przez internet/tel ale czasami lepiej jest pójść osobiście jeśli coś jest skomplikowane.

A jak z umową jest co kurier przywozi? Musi dwóch współwłaścicieli podpisać czy wystarczy 1?
@pablo945 1. Mamy najwięcej placówek w Polsce, wśród banków, tj. 975 oddziałów.
2. Może Pan korzystać z żoną z aplikacji IKO, każdy na swoim telefonie.
3. Każdy z posiadaczy ma swoją kartę, na takich samych warunkach i każdą kartę obowiązuje ta sama tabela opłat.
4. Zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty w porównywarce https://www.pkobp.pl/klienci-indywidualni/konta/konta-osobiste/wybierz-konto-dla-siebie/, aktualnie PKO Konto za Zero jest bezpłatne.
5. Umowę musi podpisać każdy ze współwłaścicieli.
@pablo945: Co do 2. to chyba standard, że każdy ma swoje konto (konto w sensie takim jak konto na wykopie), ale współdzielicie rachunek bankowy na którym jest kasa. Karty zakładacie sobie imienne podpięte do wspólnego rachunku.

Millennium odradzam, trzyma mnie tam tylko hipoteka. Nie obsługują Google Pay ani Apple Pay, da się co prawda płacić ich aplikacją, ale to nie to samo. Logowanie do konta jest według mnie bardzo słabo zabezpieczone.
@pablo945: Ostatnio nie śledziliśmy kont wspólnych więc nie chcemy zabierać głosu bo mogło się dużo pozmieniać. Niemniej jednak np. Konto Jakże Osobiste od Alior Banku powinno spełnić większość jak nie wszystkie wymagania. Możesz założyć konto na siebie a do konta zamówić dwie karty (jedną dasz żonie). Apka działa na bank na dwóch smartfonach, konto będzie darmowe po wpływie 1500 zł miesięcznie i obrót kartą min. 300 zł miesięcznie. Do tego od
@pablo945: Co do PKO i stabilności, w środę próbowałem tacie założyć profil zaufany przez iPKO, bo siostrze dzień wcześniej się nie udało i co chwilę coś się tam wywalało, jeszcze nie było żadnego wartościowego dla klienta komunikatu co jest nie tak, tylko info, że zerwano połączenie z serwerem czy coś w tym stylu, więc ja już tutaj mam pewne obawy. Ostatecznie nie wiem nawet dlaczego po którejś już z kolei próbie
Sprawdź nasze konto Komfort https://www.ing.pl/indywidualni/konta-osobiste/konto-wspolne-komfort.
To konto możesz prowadzić razem z żoną, każde z Was otrzyma swój login do bankowości. Każde z Was może mieć też swoją kartę, która będzie darmowa jak zapłacicie nią za min. 300 zł w miesiącu. Za konto Komfort zapłacicie 15 zł miesięcznie, ale w ramach tego macie darmowe wypłaty z bankomatów obcych :)
Konto możesz otworzyć sam online (i wziąć udział w promocji za otwarcie konta), ale
@pablo945: mordeczko ja mam mbank i santander, santander propsuje za przelewy ekspresowe, jakbyś pyknął z mojego refa to bym skoczył dzisiaj na jakieś piwko mireczku :D
Podeśle na priv