Wpis z mikrobloga

@Kuklak: On tak się zna na rzeczy, że przed chwilą się cieszył z tego jak to pisiaki uratowały polską artylerię. A kraby i Regina to się ciągną jeszcze od czasów Buzka, a umowę na pierwsze 8 sztuk podpisano już za znienawidzonego peło, później zwiększając zamówienie do 24 sztuk. Potem były cyrki z podwoziem i dopiero po tym wszystkim dało się zamówić więcej.

@pat1ryk: ależ był taki plan. Opracowany w 2012
  • Odpowiedz
Plan Modernizacji Technicznej SZRP


Sam sobie wygugluj, albo nawet ci pomogę:
https://zbrojni.blob.core.windows.net/pzdata/TinyMceFiles/program_modernizacji_technicznej_szrp.pdf

To jest plan który nie był realizowany, a większość zatrzymało się na legendarnych już w środowisku fazach analityczno-koncepcyjnych. Za czasów PO tak wyglądała większość programów.
Polecam zobaczyć sobie jak wyglądała realizacja np programu Kruk, pozyskania śmigłowców uderzeniowych. Plan zakładał wybór wykonawcy w 2014 xD
Inna sprawa okręty podwodne: "W 2013 r. planuje się zawarcie umowy na dostawę jednostek" Jak tam?
  • Odpowiedz
@prawiedobrze: Na #!$%@? nam zdolnosci logistyczne śmigłowców które w czasie W nawet nie oderwą się z lotniska, bo nie mamy OPL. Mógłbyś mi to wytłumaczyć? HALo słucham pana specjaliste.


@Nabuhodozur: czyli twoim zdaniem rozwiązaniem tego pomysłu było nie kupienie żadnej z tych dwóch rzeczy? xD

PO podpisało kontrakt na caracale i rozpoczęło program wieloletni na OPL. Przyszedł PiS i jedno #!$%@?ł, a drugie opóźnił, no #!$%@? świetne rozwiązanie. Mamy wojnę
  • Odpowiedz
@pat1ryk: Ale ja nie twierdzę, że oni wszystko robili dobrze. Ba, nawet pewnie większość robili źle. Ale plan był, więc cała reszta Twojego argumentu jest do dupy.
A ze zwijaniem to jest tak jak z tym suwalskim pułkiem przeciwpancernym. Peło zwinęło, brdmy poszły do garaży, przyszedł pis, rozwinął, wyciągnęli brdmy z garaży, wartość bojowa dalej zerowa. To po #!$%@? to trzymać? Żeby więcej etatów mieć?
  • Odpowiedz
@Mekki: Mój argument nie był do dupy, tylko źle przeczytałeś. Pisałem o przygotowaniu programu ponad podziałami partyjnymi, rządu razem z opozycją, nie zrobiło tego ani PO ani PiS. Inaczej takie plany nie mają sensu, bo zmienia się władza i wszystko idzie do kosza.

Peło zwinęło, brdmy poszły do garaży, przyszedł pis, rozwinął, wyciągnęli brdmy z garaży, wartość bojowa dalej zerowa.


I dokładnie o to mi chodzi. Chciałbym żeby w naszym kraju
  • Odpowiedz
Normalnie genialny plan.


@prawiedobrze: pis i po rządzą od 2005 roku.

Jaki mamy wynik ich rządów?

brak elektrowni atomowej, brak nowoczesnej armii, #!$%@? wszystkiego brak w tym #!$%@? kraju :p

a wy zamiast pluc na obydwie partiee to jedną hejtujecie, drugą gloryfikujecie. na zmiane, w zależności kto rządzi

#!$%@? potezne iks de
  • Odpowiedz
powinniśmy utrzymywać dobre stosunki z USA i z krajami UE bo jest to po prostu naszą racją stanu


Powinniśmy po pierwsze dbać o własne interesy, a nie o stosunki. Chyba nie uważasz, że w ramach dobrych stosunków z Niemcami powinniśmy przestać walczyć z NS2? Niemcy to najsilniejszy kraj Unii. Co jest ważniejsze stosunki, czy interesy?

Inna kwestia to "sojusz" z Orbanem, który tak naprawdę nie istnieje poza nagłówkami w mediach. Polskę z
  • Odpowiedz
@Nabuhodozur: Nie porównuj mi ze sobą tych dwóch partii bo to tak jakbyś porównywał ze sobą kogoś kto dostał mandat za prędkość i zabrali mu prawko za punkty oraz mordercę ze szczególnym okrucieństwem.Za PO afera była o zegarek za 10k i minister stracił stanowisko, wyobrażasz sobie to teraz? 100 mln za respiratory? 2 mld w Ostrołękę? 70 mln za wybory kopertowe za kasę wyprowadzoną z budżetu niezgodnie z prawem? Nikomu nawet
  • Odpowiedz
i dali się nabrać jak dzieci


No nie dali się nabrać, tylko akceptowali ryzyko bo Rosja daleko, a pieniążki i stanowiska w spółkach rosyjskich same się nie zrobią. To prawda że pis ma miernych przedstawicieli, ale wcale nie jestem przekonany czy zachód ma lepszych. Wystarczy spojrzeć choćby na Niemcy i Schredera XD
Nawet w naszym bagnie nie było podobnych odwałów, może nie licząc pomyleńców z konfy, ale pomińmy to zoo, bo szkoda
  • Odpowiedz
Najście na centrum kontrwywiadu NATO, mówi ci to coś? Ujawnienie polskich agentów i zupełne zdemolowanie wywiadu, mówi ci to coś?


@Andreth: ilość plusów tylko mnie przeświadcza w jak głupim społeczeństwie żyjemy

Głupota i debilizm goni głupotę i debilizm.

Ja #!$%@?, na #!$%@? w ogóle podejmować walkę jak do obrony jest tak głupi narod.
  • Odpowiedz