Wpis z mikrobloga

Było już zalanie, potem plaga myszy, teraz remont, przeprowadzka i chłód, wilgoć i jakby tego było mało - pożar. Moja biblioteka nie ma łatwo. Pomimo wszystko działam i staram się umożliwić dzieciakom przeniesienie się do świata książki. Jak to w szkołach bywa, brakuje jednak na to pieniędzy a potrzeb jest bardzo dużo. Do najważniejszych należą książeczki dla dzieci, które dopiero uczą się czytać - z prostymi tekstami i dużą ilością obrazków, komiksy, książki fantastyczne, po które sięgają młodsze nastolatki i romanse oraz przygodówki dla starszych.
Starałam się o wsparcie z różnych źródeł, przede wszystkim z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - niestety uznano, że nasz księgozbiór pamiętający PRL jakby to było wczoraj jest wystarczający i pieniądze się nam nie należą.
Stąd moja prośba o pomoc i wsparcie. Pomagać można na https://zrzutka.pl/9knzz3 lub przekazując książki bezpośrednio.
Dziękuję ślicznie za każdą złotówkę, każdą przekazaną książkę i każde przekazanie dalej!

Pobierz KatieWee - Było już zalanie, potem plaga myszy, teraz remont, przeprowadzka i chłód, ...
źródło: comment_1648359853Qw1vBYMBopl68YQ8dpsReq.jpg
  • 30
Do najważniejszych należą książeczki dla dzieci, które dopiero uczą się czytać - z prostymi tekstami i dużą ilością obrazków, komiksy, książki fantastyczne, po które sięgają młodsze nastolatki i romanse oraz przygodówki dla starszych.


@KatieWee: Podeślij adres na pw. Będę robił przegląd książek, coś może wyszperam.
@KatieWee: także poprosiłabym o adres. Będę w maju w Polsce to przejrzę, co to za ksiażki z mojej młodości zalegają w domu rodziców. Rodzicom się zwolni trochę miejsca na półkach, a dzieci może będą się tak dobrze bawiły jak ja się bawiłam, czytając te książki. ()
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@KatieWee: Nie rozumiem jak szkoła może nie mieć chociaż paru stówek raz na 2-3 lata na zakup potrzebnych książek (°° Może jakaś większa firma w okolicy by was wspomogła? Pomyśl też o zbiórce funduszy/książek ogłoszonej na lokalnym portalu informacyjnym- jest szansa, że w ten sposób dotrzesz do większego grona. No i na koniec brawo dla ciebie za chęć pomocy dzieciakom i