Wpis z mikrobloga

Ja pierdzielę, ch* mnie strzeli z tym #!$%@? hikvisionem.
Miał ktoś tak? Kamera ustawiona, userzy ustawieni, a pieprzony NVR hikvisiona jedyne co mówi to "Niepodłączony (błąd hasła)".

Przecież to jest jakaś #!$%@? parannoja (°°
#monitoring #hikvision
  • 8
@stolemy: wszystko lokalnie, protokół niezależnie czy hikvision czy onvif - to samo.
Działają na tym haśle z IVMS-4200, bezpośrednio po RTSP, na wszelkie sposoby.

A #!$%@? rejestrator tylko o błędzie hasła pisze...
@ArekJ: no to jak najbardziej jest. Niezależnie czy wpisuję hasło admina, czy stworzonego specjalnie użytkownika typu "operator" - mam błąd hasła.
@enron: a na pewno wpisujesz dobre hasło? Pamiętam, że kiedyś w jakimś rejestratorze Hikvision albo innego BCS miałem taką sytuację, że czasami mi myszka/klawiatura wpisywała niektóre znaki podwójnie. To jakiś problem z kompatybilnością był bo używałem klawiatury/myszki zewnętrznej firmy
@ArekJ: @stolemy: ja pierdzielę, dali czadu. Tak, hasło było dobre - wpisywane, kopiowane, cokolwiek.

Okazuje się, że te kamery co miałem to co prawda Hikvision, ale brandowane jako HQvision z minimalnie innym softem. Skutek taki, że rejestrator wykrywa je jako działające po protokole HIKVISION, ale choćbyś nie wiem co kombinował - nie ruszą.

Natomiast żeby działać po ONVIF... Ha! Trzeba wejść na stronę kamery, tam kliknąć w konfigurację -> sieć
Pobierz
źródło: comment_1648712258cPRB7cDwPvO19PHL1Q5DdG.jpg