Wpis z mikrobloga

Siema,
mam problem z laptopem mianowicie ma starą kartę sieciową nie obsługującą standardu "ac" a przy tym sieci 5 Ghz, myślę nad kupnem zewnętrznej karty sieciowej obsługującej ten standard (np. przez USB).

Pytanie czy po podłączeniu karty, która współgra z zainstalowanym systemem laptop zacznie obsługiwać sieć 5 Ghz czy też muszę zwrócić uwagę na coś jeszcze?

Czy te małe karty wyglądające jak pendrive naprawdę są w stanie zapewnić obsługę nowszego standardu?
( np. ta karta )

#siecikomputerowe #wifi #komputery #kartasieciowa
  • 3
Pytanie czy po podłączeniu karty, która współgra z zainstalowanym systemem laptop zacznie obsługiwać sieć 5 Ghz


@getresh: jak karta będzie obsługiwać, to tak

Czy te małe karty wyglądające jak pendrive naprawdę są w stanie zapewnić obsługę nowszego standardu?


Tak. Gdyby były jakieś problemy to masz zawsze 14 dni na zwrot.
@getresh: Jeżeli sprzęt i sterownik w systemie (zapewne Win10) obsługują to tak, będzie obsługiwał, i pozostałe podzespoły nie mają na to wpływu. Każda karta na usb opisana jako obsługująca standard 802.11ac będzie tor obiła. Ten TP-Link też, bo to dosłownie 1 mała kostka (układ scalony) i nie jest to trudne w implementacji.
Problem jaki może się pojawić: - jak nie masz USB 3.0, tylko starsze wersje to będziesz miał ograniczone zasilanie
@getresh: musisz tylko zmienić kartę sieciową którą ma laptok obsługiwać na tą zewnętrzną
i oczywiście że są w stanie działać na 5 ghz tylko musisz kupić taką która obługuje 5ghz, sam siedziałem na takiej kiedy pękły mi prowadnice a z nimi anteny wifi