Wpis z mikrobloga

@FuzzyWuzzy: W świecie możesz znaleźć jakieś przedmioty ale level to wbijasz albo farmiąc dusze albo pokonując bosów fabularnych. W dark souls 3 nie możesz po prostu farmić przy jakimś ognisku tak jak w elden?
Która jest trudniejsza


@ethics: Elden Ring ma mechaniki ułatwiające rozgrywkę (koń, 3 estus i dodatkowe summony), w DS3 tego nie masz, więc na logikę - DS3 jest grą trudniejszą... również w ER balans gry jest dużo gorszy, w DS3 żaden boss nie pada tak łatwo jak w ER, ale też rzadko jakis one-shotuje gracza, więc walki są większym wyzwaniem, no i recapów masz tylko 5 na NG, więc trzeba lepiej kombinować
Która jest trudniejsza


@ethics: jeszcze zapomniałem dodać, że w DS3 nie masz craftingu, przede wszystkim itemki do przyzywania (żar) są dużo rzadsze i cenniejsze, bo w ER ten item możesz sobie zwyczajnie zrobić z kwiatów rosnących metr od miejsca łaski i respawnujących się za każdym razem, więc praktycznie można nieskonczoność takich itemków sobie zrobić... podobnie z innymi consumables, typu bomby/noże, możesz je kupić, a żeby mieć na nie dusze, trzeba walczyć,
@nobrain: jasna sprawa, pytanie OP bylo która gra jest trudniejsza, także nawet Twoja wypowiedź potwierdza mój argument, że DS3 jest trudniejsze, botrzeba grac offline, żeby nie mieć inwazji, a w ER gracz jest chroniony i inwazję może mieć tylko podczas gry coop, lub po użyciu kombinacji itemków
dla mnie elden jest najtrudniejszy


@nobrain: co dokładnie sprawia, że jest najtrudniejszy? ER ma mnóstwo ułatwień względem DS, które wymieniłem powyżej, a głowni bossowie padają na kilka hitów za 2-3 razem max ¯\_(ツ)_/¯
W każdych soulsach poza dwójką można było grindować na potęgę


@starplatinum: w DS2 też możesz grindować na potęgę, tylko nie jest tak łatwo jak w innych częściach, bo trzeba albo wejść do covenant of champions, albo użyć żaru ascezy, a w obu przypadkach podnosi się poziom trudności gry