Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#nieruchomosci programista 10k netto na zleceniu here, miasto Poznań. Od sierpnia przechodzę na b2b i planuje wynegocjować 14k+VAT. Więc zarobki całkiem spoko i stać mnie na kredyt z palcem w dupie, ale zastanawiam się co robić, może ktoś podpowie. Wynajmować 2 pokojowe mieszkanie za 2.5-3k czy kupować swoje? W maju kończy mi się obecne mieszkanie i zastanawiam się czy to jest dobry moment na zakup mieszkania na rynku wtórnym czy lepiej poczekać jeszcze trochę na lepsze czasy i przez pół roku-rok płacic 3k za wynajem. Jak kredy to stałe czy zmienne stopy? Czy lepiej kredyt brać na 10 lat czy może na dłużej i ewentualnie go szybciej spłacac?
  • 17
Najgorsze jest to że przez wojnę na Ukrainie raczej ciężko wynająć mieszkanie na pół roku żeby przeczekać, raczej wszyscy chcą na rok a te bez minimalnego okresu najmu wynajmują się w 2h przez Ukraińców albo szczęśliwców
@Voobo: Ja się nie znam, ale wczoraj zmieniły się zasady wyliczania zdolności. Stopy zaraz wzrosną. Ja bym wynajmowal jeszcze pół roku, a potem się zastanowił. Zrób sobie research: mieszkanie, ceny za metr, wszystkie dane i za pół roku zdecydujesz

Lepsze to niż się #!$%@? w kredyt przy najgorszych warunkach w historii
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wygryw_z_wyboru: Chce kredyt wziąć teraz, na razie mam umowę zlecenie na czas nieokreślony xD W sumie teraz się zastanawiam czy w ogóle dostanę na taką umowę, ale chyba trzeba po prostu umówić się w banku
@Voobo: zalezy od twojej zyciowej sytuacji - jestes ustabilizowany, wiesz, ze nie chcesz sie przeprowadzac to kupuj. Myslisz, ze np. jak dostaniesz spoko oferte z UK to sie przeprowadzisz, albo poznasz kobite z drugiego konca Pl i bedziesz sklonny sie przeniesc? To lepiej poczekac i odlozyc wiecej kasy.