Wpis z mikrobloga

Fajny ten #inpost taki nie za uczciwy.
Podpisałem z nimi umowę na usługi kurierskie i paczkomatowe tydzień temu i od tygodnia próbują mnie ruchać w dupę.
Jak z paczkomatami nie ma problemu, to te ch*jki zawyżają wagę przesyłek kurierskich, tak, aby przekraczały limit 5 kilogramów. W przedziale od 1 kg do 5 kg jest najtańsza przesyłka- 10 zł netto.

Np. Paczka z zawartością o wadze 2 kg nagle okazuje się, że ma 5,30 kg - wyższy przedział wagowy, czyli wyższa cena za paczkę.
Potem znów. Paczka z zawartością o wadze 4 kg, a po spakowaniu 4,3 kg, ma wg inpostu wagę 5,8 kg.
Dodam, że wszystkie paczki odpowiadają gabarytowi B i mieszczą się limitach centymetrów.

Ale nie ze mną te numery ch*jki! Ważę każdą paczkę przed nadaniem, dokumentuję, a następnie reklamuję przesyłając zdjęcia i potwierdzenia zamówień z systemu.

Na 30 paczek mam 6 do reklamacji, bo magicznie zwiększyła się ich waga.
Jeśli tak dalej pójdzie, to się pogniewamy i zerwę umowę z tymi januszami

#kurier #januszebiznesu #wlasnafirma #firma #dzialalnoscgospodarcza #sklepinternetowy
deafpool - Fajny ten #inpost taki nie za uczciwy.
Podpisałem z nimi umowę na usługi ...

źródło: comment_1649187428m8pdj5cXU0NlvYrAtlbcgY.jpg

Pobierz
  • 5
@cranberry250: czyli co, zamiast brać prosty wynik ważenia program przelicza to z gabarytami i osiągamy coś na kształt gęstości paczki :D
Nawet jeśli racja po ich stronie, to wygląda to na praktykę mającą na celu właśnie zawyżyć pozornie tani cennik. Wzięliby lepiej podnieśli ceny o 20% w takim wypadku i brali wagę rzeczywistą zamiast tak kombinować?
Waga gabarytowa != waga rzeczywista


@cranberry250: napisałem: Dodam, że wszystkie paczki odpowiadają gabarytowi B i mieszczą się limitach centymetrów.

Dodatkowo nadając przesyłki w ich #!$%@? systemie webtrucker waga gabarytowa sama jest wyliczana na podstawie rozmiaru paczki. Nie przekracza deklarowanej wartości. Po prostu walą w ch*ja