Wpis z mikrobloga

Za 1h15min czas wstać do pracy a ja nie zmrużyłem nawet oka. Siedzę w łazience od kilku godzin i płukam ząb, który strasznie boli i jedyną ulgą jest lodowata woda. Ulga jest na 5-7minut a później ból wraca. I tak się kręci..
#!$%@? ósemka do wyrwania.
Dentysta? Dzwoniłem po południu. "Prywatnie mogę pana przyjąć w czwartek o godzinie 15:30.. "
Na NFZ nawet nigdzie nie chcą usunąć ósemki.
Masakra.. #!$%@? jak żyć.
  • 40
@rastowy: Przechodziłem przez to, rano leć do apteki po olejek goździkowy i płukaj tym - dzwoń do pracy że nie możesz przyjść. Jak bardzo rwie to bierz na przemian paracetamol i ibuprofen i próbuj się położyć i zasnąć. Dobrze by było dostać jakiś antybiotyk bo niewykluczone że bardzo bolącego zęba ci dentysta nie wyrwie bez profilaktycznej kuracji np. amoksycyliną. Na NFZ nie ma szans usunąć bo to za skmplikowane...
via Android
  • 9
@mug3n

@MarianoaItaliano
@paramyksowiroza

Dzięki za rady.
Do pracy logiczne że nie pójdę. Już dziś było ciężko wytrzymać do 14..
Na pewno znajdę dentystę który przyjmnie mnie nawet dziś ale to też kwestia gotówki. Aktualnie jestem "biedny" i liczę na tego dentystę którego znam i wiem że mnie na niego stać. Zadzwonię najpierw do niego jak tylko otworzy gabinet i powiem że mnie boli strasznie i czy nie da rady mnie wcisnąć na
via Android
  • 0
@Quinnosaurus ketanolu brak. Z lodem to nie jest zły pomysł co prawda ale poczekam do 5.. różowa będzie szła do pracy to wtedy spróbuję się położyć na jakiś czas chociaż.
Próbowałem zasnąć po chłodzeniu wodą ale ból wraca nim zasnę :(
@rastowy: Walczyłem z tym od wigilii do 2 stycznia (95% dentystów sobie zrobiło urlop/remanent). Mi pomagał olfen. Ostatecznie ząb dalej na swoim miejscu. Wyrwać nie chcieli bo stan zapalny. Antybiotyk dostałem + jedna dentystka łaskawie mi go otworzyła, włożyła lekarstwo i fleczer. Przestało boleć po 2-3h (po otworzeniu ból był tak #!$%@? ze chodziłem po snianach). po 10 dniach już mój dentysta mnie przyjął i skończyło się na kanałowym leczeniu -
@rastowy: jeżeli to nie żadna infekcja tylko rzeczywiście 8 do wyrwania to leć do apteki całodobowej po antidol 15, nie wiadomo jaki czas będzie działał ale będzie działał, jedyny morfinopodobny lek bez recepty
via Android
  • 0
@xiv7 niestety ale nie wiem nawet czy jest tu taka apteka. Jeśli jest to jest daleko. W obecnej chwili siedzę przy umywalce bo ból jest straszny jak odpuszczę wodę zimną na dłużej niż 5min, więc nim dojdę do apteki to się zesram. Pfff. Zesram się nim się ubiorę.. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@rastowy: ja przeżylem ze 3 ataki zęba w ostatnich 2 latach i na własną rękę to tylko się człowiek nawkurza jakimiś goździkami i innymi gówno sposobami, ketonal działał mi 15 minut, a antidol 2 tabsy i 2-3h spokoju bo kodeina się metabolizuje do małych dawek morfiny i się czlowiek też trochę uspokaja, a jeszcze obczaj tel do dentysty czy nie ma możliwości jeszcze przed wizytą dać na odległość nr recepty na
@rastowy: Właśnie zimna woda pomaga, ale pogarsza sprawę bo bez zimnej wody zaczyna Cię bolec 10x bardziej.
Dla mnie najlepsza ulga to dexak i mocny alkohol, tylko nie pic, a trzymać w ustach, aż dziąsło zaczyna drętwieć.
I tak ci nic nie pomoże i będzie cię bolec dopóki ci lekarz nie otworzy zęba, lub go wyrwie.
Jak najszybciej do dentysty, bo za chwile nawet zimna woda nie będzie dawać ukojenia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@rastowy: jeśli lodowata woda tylko pomaga i musisz trzymać ja prawie cały czas w ustach to nie chce straszyć ale ja tak miałem przy zapaleniu okostnej i to do bolu zęba to był ch*j

Zwłaszcza jak piszesz że tabletki nie pomagają