Wpis z mikrobloga

Chyba nadszedł ten czas, gdy po prawie pięciu latach już po prostu muszę zmienić telefon, ale kompletnie nie wiem co w ogóle brać pod uwagę. Do tej pory w użytku był Samsung Galaxy S8 i muszę przyznać że bardzo mi przypadł do gustu. Telefon na tyle mały, że bezproblemowo można go obsługiwać jedną ręką, smukły, stosunkowo lekki, z dobrym aparatem i wyświetlaczem i o dziwo bardzo wytrzymały (nie zliczę ile razy upadł, a wyświetlacz jak i szybka z tyłu nie pękły)

Patrząc na nowe "zabawki" znajomych to prawie wszystko to mini-tablety ledwo mieszczące się w ręku, dodatkowo opakowywane jakimiś case'ami to już kompletne cegły - czegoś takiego chcę uniknąć.

Czy jesteście w stanie polecić jakiś kompaktowy i wydajny model?


#smartfon #telefony i raczej #android
Antidotum119 - Chyba nadszedł ten czas, gdy po prawie pięciu latach już po prostu mus...

źródło: comment_1649408788SKT2HOLvJjbDONxhSy5bxH.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • 0
@fiberian_hufky z tego co kojarzę to s10e był mniejszą i słabszą wersją s10 - o ile flagowiec sprzed 3 lat to jeszcze mogę przeboleć, to już jego budżetowa wersja nie wytrzyma próby czasu i nie posłuży te 5 lat tak jak s8
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Antidotum119: S8+ here, też mam dylemat co wybrać jako następce i ciągle czekam na jakąś rewolucję u Samsunga. Mam ochotę na S22+ ale płaski ekran mnie nie przekonuje a Ultra znowu za drogi. Stary S10+ wydaje się jeszcze spoko opcją i jeśli nie potrzebujesz najnowszego modelu to używany S10 będzie chyba dobrym wyborem. Po zakupie wymienić baterię i jeszcze trochę posłuży. Ja tak to widzę i pewnie gdy pojawi się okazja
  • Odpowiedz
@Antidotum119: Takie samo kryterium miałem - żeby dało się jedną ręką go obsługiwać. Rok temu wziąłem s20FE, wymiary maksymalnie akceptowalne, przyzwyczaiłem się i jest git. Nowsze modele są troszkę mniejsze, kosztem baterii. Jestem zadowolon z obecnego i znów zostanie ze mną minimum 3 lata, tak jak poprzedni.
20fe 159.80 x 74.50 x 8.40 mm (wcześniej miałem 146.10 x 71.40 x 7.90 mm)
s21 151.70 x 71.20 x 7.90 mm
s22 146.00
  • Odpowiedz
@Antidotum119: S22 albo Zenfone 8 jeśli chodzi o zbliżone wymiary do S8. Ja z S7 przesiadłem się na S10e i w tamtym czasie (czerwiec 2019) przesiadłbym się jeszcze raz. Teraz jest to troche nie opłacalne ze względu na powoli kończące się wsparcie. Pojechać np. do MediaMarktu czy innego sklepu elektronicznego by sprawdzić jak leży telefon i czy obsługa telefonu wymiarami zbliżony do S8 ale z ekranem praktycznie na całym froncie nie
  • Odpowiedz
@jascen: Ja chyba wezmę S22 bo jest trochę mniejszy od S20 i S21. Na razie bez gps da się żyć, mam czas pomacać telefony w sklepie. Ważne, żeby pożył jak najdłużej. Nie chcę mi się za każdym razem wszystkiego przenosić i ustawiać. Z drugiej strony plusem starych telefonów była wymienna bateria, teraz nie wiem czy tak się uda. Ech S5 służył wiernie przez tyle lat. Zaliczył dziesiątki upadków i podtopień i
  • Odpowiedz