Wpis z mikrobloga

@warszawiak39: Gdzie zatem znajdę mój ranking PZSzach? Rozegrałem już dwa turnieje, podejrzewam, że jakiś już tam mam. Dodam, że na stronie pzszach.pl nie ma żadnych informacji, jedynie o rankingu FIDE. Potrzebuję tej licencji zawodnika, czy to bez znaczenia?
@belv: to ranking uzyskany PZSzach.
Ma on znaczenie tylko do wypełniania norm. Jeśli wypełniło się normę na wyższą kategorię, a turniej spełniał określone kryteria, to kategoria zostanie nadana.
Przykładowo jeśli ranking uzyskany to 1050, to wypełniona jest norma na V kategorię i zawodnik będzie miał ranking PZSzach 1200.
Jeśli ranking uzyskany to 1300, to jest norma na IV kategorię i zawodnik będzie miał ranking PZSzach 1400
@gobblin: W moim pierwszym turnieju uzyskałem ranking 1680. Wybierając się na następny, byłem nieświadomy, że jakieś punkty zdobyłem i wpisałem dane takie, jakby to był mój pierwszy turniej... :D Tam mi gorzej poszło i uzyskałem ranking 1320.
Czyli mogę śmiało zaznaczyć IV kategorię oraz wpisać 1400 ranking PZSzach, tak?
Nie wiem, czy ten fakt coś da, ale obydwa turnieje były zgłoszone do FIDE.
@belv: Nie.
Co Ty wpiszesz to tak na prawdę nie ma najmniejszego znaczenia, bo sędzia to weryfikuje z centralnym rejestrem. Ważne tylko, że nazwisko ma się zgadzać.
Ważne jest tempo gry. Jeśli w pierwszym turnieju było co najmniej godzina na osobę to prawdopodobnie zdobyłeś III kategorię i masz 1600, jeśli nie, ale w jednym z tych 2 turniejów było co najmniej 30 minut na osobę, to zdobyłeś IV. A jak tempo