Wpis z mikrobloga

#metal #thrashmetal #heavymetal
#cultowe (828/1000) <- zaległe z wczoraj

Megadeth - Countdown to Extinction z płyty Countdown to Extinction (1992)

Paręset odcinków temu postowałem This Was My Life z tej płyty, pisałem wtedy że to moja ulubiona płyta pana Rudego.

Dziś dalsza część wspominek: w czasach kiedy moja playlista na kompie liczyła raptem ze 100-150h muzyki, lecącej w kolejności alfabetycznej od początku do końca w winampie (pełen obrót raz w tygodniu xD), słuchałem muzyki do nauki, odrabiania lekcji, grania w gry, oglądania TV, czytania książek, no do wszystkiego co stacjonarnie robiłem w domu. Jedyne co robiłem bez muzyki to granie w kosza i siedzenie na lekcjach (ale i to nie zawsze) :D
Co do gier - najczęściej muza leciała jako podkład do Championship Managera, bo tam prawie nie było dźwięków a prześlęczałem nad tym wiele playlist, ale konkretnie ta płyta Megadeth jakoś z niewiadomych powodów zapamiętała mi się jako podkład do Carmageddon 2 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co do tego numeru - charakterystyczna rzecz to ten "ironmaidenowy" lead, który się pałęta z każdym refrenem, ale jako motyw wprowadzony jest przez świetny fragment basu w intro. A w ogóle Ellefsona bardzo cenię i w swoim fachu miał naprawdę duży talent, tylko trochę mniejszy niż Mustaine.

-------
#cultowe - tag do śledzenia lub czarnolistowania przez tych którzy followują moją osobę z innych powodów niż muzyka.
Przez tysiąc dni postuję rzeczy których słuchałem przez ostatnie 20 lat (jeden numer dziennie, od 01/01/2020 do 26/09/2022). Szerokopojęty rock, metal, punk i pochodne. Niektóre były hiciorami, innych wolałem sobie nigdy nie przypomnieć. Kolejność wstępnej listy zrandomizowałem i nie jest mi znana. Odkrywam dzień po dniu.
  • 10
@Flyhaba: hah, ja zapewne też pirackiego miałem, ale sam sobie soundtrack puszczałem. W ogóle odkrycie że winamp i gra (jakaś, niekoniecznie Carmageddon) nie wybuchnęła kąkutera, to było odkrycie na miarę końca XX wieku, epokowe xD
@cult_of_luna: bardzo dobrze gram go na gitarze, więc lubię ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ogólnie dość nie megadethowy utwór pod względem instrumentalnym, bo skoro umiem go zagrać dobrze, tzn że banalny :)

Z ta wstawka o iron maiden to dość na siłę no ale niech będzie jak musi ;)