Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@gardzenarodowcami: U nas w ogóle jest jakieś z dupy podejście do osób, że tak to ujmiemy uzdolnionych. Oglądałem jakiś czas temu dokument o polskich studentach za granicą. I był w nim pewien chłopak. Mega mózg z fizyki, chemii i matmy, który studiował na MIT (tym Bostonie nie w Indiach xd).

Na studia miał dofinansowanie z Ministerstwa Edukacji: płacili mu czesne + akademik + małe kieszonkowe, w sumie ok 100k$ za semest!
@gardzenarodowcami: No to tutaj chcieli naprawdę coś drogiego. Człowieku, na uczelniach jest tak okropna bieda, że tam są sami idealiści i masochiści. Nie ma nawet na tusz do drukarki, kartki, w wielu miejscach nie dostaje się komputera do pracy, kazali prowadzić zdalne zajęcia, a eduroam działa tylko w niektórych pomieszczeniach... Finansowanie badań to tylko z grantów, a jak nie dostaniesz grantu to możesz sobie siedzieć i patrzeć w ścianę, a jak
@gardzenarodowcami: Nie tylko oni niestety mają takie problemy. Tutaj link do podobnej akcji zespołu z Politechniki Wrocławskiej. https://zrzutka.pl/4fgb7w Niestety tak to działa - nie ogarniesz sobie sam finansowania to nie pojedziesz ( ͡° ʖ̯ ͡°) Zespoły z Polski są w stanie konkurować z zagranicznymi rywalami mimo wielokrotnie niższych budżetów. Az zal patrzeć jak zagraniczne teamy mają wśród sponsorów firmy zbrojeniowe, czy wielkie koncerny. W Polsce najczęściej jest
@gardzenarodowcami
Nie zdziwiłbym się gdyby jakiś sponsor ze Stanów się znalazł, który zapłaci za wyjazd i za sponsoruje udział w tym konkursie,
Nie z dobroci serca ale po to aby potem tych studenciaków zatrzymać u siebie, bo jeśli w polsce nawet nikt im nie chce pomóc wystartować w konkursie to co dopiero w dalszych badaniach, a tam będą pracować na sukces zachodniej firmy. A polska jeszcze potem będzie krzyczeć, że sukces Polaków
I chłopak odpowiada, że zostaje w stanach bo w przerwie między semstrami odezwała się do niego jakaś duża firma technologiczna i zaoferowała pracę po studiach


@pawel-nedved: ale spodziewasz sie ze co? ze wroci i bedize robil w januszexie? pretensje powinienes miec do ciołków ktorzy tym zarzadzaja. masz zdolnego kolesia po MIT, korzystaj z kontaktu z nim, zapraszaj go do nas na wyklady, organizuj wspolprace polskich firm/uczelni z jego firmą. na prawde,
@gardzenarodowcami: oj chłopaki nie podumali, widać, że jeszcze niedoświadczeni w #!$%@? polskiego państwa ( ͡° ͜ʖ ͡°) Powinni nazwać rakietę JPII i napisać, że zostanie wysłana w kosmos w celu rozszerzenia zasięgu ewangelizacji zgniłego zachodu. A jeszcze jakby zamontowali transponder Radia Maryja to już by 10x tyle kasy dostali ile potrzebują ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@sezzart: Czy ja tam gdzieś napisałem, że mam do niego pretensje? Nie wydaje mi się. Na jego miejscu zrobiłbym to samo.

Mój komentarz dotyczył kijowego zarządzania środkami - a właściwie jego braku - które przeznaczamy (w domyśle ME) na edukacje. W przyapdku op'a mamy grupe zajawkowiczów, inżynierów etc. i nie chcą im dać powiedzmy, że byle 80k na wyjazd na konkurs i możliwy rozwój projektu (w którym jest 70 osób). Zaś