Wpis z mikrobloga

Jest tu posiadacz e38? Przymierzam się do zakupu i chciałbym zebrać trochę opinii, myśle nad silnikiem 3.0 v8, 3.5 v8. Ale trochę przeraża mnie v8, koledze po 2 miesiącach od kupna zaczęła stukać panewka. Jak macie doświadczenia z tymi silnikami to chętnie posłucham.

#e38 #e39 #bmw #motoryzacja #v8 #silnik
  • 9
  • Odpowiedz
@DeszczBanknotow: osobiście z E38 polecam tylko polifty. Silnik z vanosem jest nieco droższy w utrzymaniu, ale elektryka jest już nieco nowsza i mniej awaryjna w tych samochodach, też łatwiej dobrać części z innych modeli dzięki temu.

Natomiast co do V8 to pytanie jaki masz budżet. 3.0l bym w ogóle odpuscił, te silniki tylko palą i nie jeżdżą, natomiast 735i w polifcie (z vanosem) już jest dużo lepsze, natomiast 735i bez vanosa..
  • Odpowiedz
profilaktyczna wymiana panewek z rozrządem xD


@vargemp: przy aucie które ma 25+ lat oraz ponad 300k km najechane?

Tak, profilaktyka w takich rzeczach to podstawa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@DeszczBanknotow: po co brać polifta i użerać się z plastikowymi ślizgami rozrządu, kruszejącymi plastikami układu chłodzenia z powodu temp. roboczej 105C czy grzechoczącymi vanosami jak można kupić przedlifta z M60 i cieszyć się bezproblemową jazdą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja mam M60B40 i jestem bardzo zadowolony, nic się z nim nie dzieje. Tylko weź pod uwagę że dostępność części do E38 nie będzie tak dobra jak do
  • Odpowiedz