Wpis z mikrobloga

Czołem Mirki i Mirabelki z #budownictwo na #emigracja ( ͡° ͜ʖ ͡°) #niemcy #austria #dania #szwajcaria #uk

Chciałbym spytać osoby pracujące w branży, szczególnie te po studiach (chociaż niekoniecznie), o warunki pracy na zachodzie i przede wszystkim o próg wejścia. Jako coraz mniej młody kawaler lvl 27 bez większych zobowiązań coraz bardziej wyraźnie widzę, że za 6k brutto nie da się postawić domku pod miastem, żeby mieć gdzie trzymać żonę, trójkę dzieci i psa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mam za sobą 1,5 roku pracy na budowie jako inżynier plus ponad 2 lata w biurach projektowych jako kreślarz i asystent i raczej w projektowaniu upatrywałbym swoją dalszą karierę - budowa potrafi być naprawdę ciekawa, ale patrząc na to, jak wygląda delegacyjne życie inżynierów dość mocno się zraziłem. No i klimatyzacja + kawa bez kurzu, to najważniejsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W każdym razie - na którejś z facebookowych grup zrzeszających inżynierów znalazłem kiedyś post, w którym ktoś opisywał pokrótce swoją karierę - kilka lat pracy w biurze projektowym w Niemczech, potem praca zdalna dla tej firmy z Polski za niemiecką pensję, kilka razy w roku krótkie delegacje do Niemiec. Wydaje się to być fajną opcją, czy ktoś miał takie doświadczenia, lub znajomych z podobnymi karierami?

Czy ktoś z Was pracował jako kreślarz/ #bim modeller? Jak odczucia? Jakie oprogramowanie jest najmilej widziane w CV? #allplan #tekla #revit ? Mam podstawowe rozeznanie w każdym, najczęściej napotykam w Internecie ludzi posługujących się Allplanem i ogłoszenia z Niemiec wymagające tego właśnie, ale chciałbym poznać także inne opinie

A może jest tu ktoś od obliczeń, statyki? Nie do końca jest to mój konik, na studiach dość mało szczegółowo uczono posługiwania się programami #mes ale posada structural designera też wydaje się interesująca - choć musiałbym sporo nadrobić i odkurzyć eurokody ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mam świadomość, że pytania są dość ogólne i wyglądają trochę jak "ej powiedzcie jak zrobić żeby zarabiać 15k na miesiąc i się nie narobić pozdro" ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale chciałbym gdzieś znaleźć konkretny punkt zaczepienia, żeby w miarę optymalnie poprowadzić swój dalszy rozwój i mieć konkretną perspektywę dającą motywację do pracy, tak żeby za rok-półtora móc myśleć o wyjeździe mając konkretne umiejętności, a nie być kimś od przysłowiowego obrysowywania pdf-ów w autocadzie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Będę wdzięczny za każdą odpowiedź i już dzięki dla każdego, kto dotarł do końca ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 10
@KurczakPozogi ja zoczolem jako cad technician w UK ponad 8 lat temu. Proste rysowa is as built I proposed w branzy inz srodowiska (woda Gaz elektryka). Zaczelem od 18k na Rok. Po poltorej Roku zmienilem branze na glebokie wykopy - projektant( troche geotechniki I obliczen stali /betonu w bs). Ogolnoe nic skomplikowanego glownie korzystanie z tech file. I tak juz siedze w tym 7 Rok I nie jest zle. Pensje podwoilem I
@Pan_Wloczykij: z angielskim zero problemów, zresztą niecały rok klepałem konstrukcje stalowe i aluminiowe w Advance Steelu na brytyjską mieszkaniówkę (ale za polską pensję xD). I właśnie wolałbym mieć jak najwięcej atutów w ręku na start, żeby wyjść z tej, że tak powiem, niskopoziomowej posady jak najszybciej gdzieś wyżej
@Pan_Wloczykij: a jak kwestia atmosfery w pracy, podejścia do pracownika (szczególnie podejścia jako do emigranta), jak mocno pomaga się wdrożyć w nowe rzeczy? W zasadzie to odpowiedź na to może brzmieć "to zależy od firmy", ale pod tymi względami Brytyjczycy są w jakiś sposób specyficzni?
@KurczakPozogi brytyjczycy sa inni. Dawniej myslalem dziwni ale zajelo mi troche czasu aby po prostu zrozumiec ze jestesmy inni I nie many tej samej bazy doswiadczen. My bedziemy mieli swojch 4 pancernych, dolasa itp. A Oni Mr blobby I inne dziwne rzeczy.

Z moich doswiadczen sa mili w codziennym byciu, ale nigdy nie udalo mi sie zawrzec przyjazni. Za to Bez problemu dogaduje sie z innymi emigrantami z calego swiat. Prawdopodobnoe z
Pobierz Pan_Wloczykij - @KurczakPozogi brytyjczycy sa inni. Dawniej myslalem dziwni ale zajel...
źródło: comment_16503998055YEd4g6alwjYofJ54fZdKh.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@motoinzyniere: to był humorystyczny wstęp ;) bardziej chodziło mi o lepszy stosunek wynagrodzenia do włożonej pracy, nie mam przeświadczenia, że zachodnia Europa to kraina mlekiem i miodem płynąca gdzie za samo przyjście do roboty dostaje się miliony ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@motoinzyniere potrzeby zaleza od struktory wydqtkow I gdzie sie zyje. Moje north West bedzie tansze niz south of England. Kupno domu 200-250k w NW. Na poludniu bedzie drozsze, zakladam 400+ choc rynku tam nie znam.
W NW wystarczylo by mi 3k metro miesiesznoe aby komfortowp zyc I cos odlozyc. Dawno ten prog przekroczylismy z zona. Najpiekniejsze jest to ze wciaz sie rozwijamy zawodowo I sufitu jak narazie nie widac. I to jest