Wpis z mikrobloga

Wczoraj tankowałem prywatne auto na #orlen i standardowo " #faktura czy #paragon ? " Paragon.
Dzisiaj służbówkę " #faktura czy #paragon ? " Oczywiście z automatu "Paragon", no debil. Zorientowałem się co zrobiłem minutę później. Pytałem czy można jeszcze zmienić i podobno nie. Prawda to?

Jak nie to trudno, coś się ogarnie, dogadam się w pracy, ale może można bez kombinowania? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#podatki #ksiegowosc
  • 6
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@yesmaybe: Od 1 stycznia 2020 roku przedsiębiorca, który dokonał zakupu na podstawie paragonu może żądać wystawienia faktury do tego paragonu, ale tylko wówczas gdy paragon zawiera jego NIP. W przeciwnym wypadku sprzedawca nie ma prawa wystawić faktury, a tym samym osoba prowadząca działalność traci możliwość rozliczenia zakupu w kosztach firmowych.

Zobacz więcej: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-nip-na-paragonie-czyli-zmiana-zasad-wystawiania-faktur-do-paragonu

Chyba się nie da
  • Odpowiedz
@yesmaybe:
Nie za bardzo da się coś zrobić.
W sklepie jak się pomylisz, to jest taki trick: możesz towar kupiony na paragon zwrócić - i od razu dokonać zakupu ponownie, na fakturę.
Paliwa nie zwrócisz.
  • Odpowiedz
@yesmaybe Da się da. Tylko problem polega na tym że musimy zwrócić paliwo na dystrybutor. A Ty musisz zapłacić tak jakby drugi raz. Zwrot kasy jest do 3 dni roboczych bodajże. Więc jak masz kasę żeby płacić drugi raz to proś o zrobienie storna.
  • Odpowiedz
@yesmaybe: jak tankujesz ten sam typ paliwa do służbówki i prywatnego, to po prostu przy następnym tankowaniu swojego auta poproś o fakturę. Tylko zapłać gotówką i bez nr rejestracyjnego. Poza tym świat się nie zawalił. VAT teraz to i tak tylko 8% i pewnie nie całkowity do odliczenia. Trochę gorzej z CIT. Wrzucą sobie na NKUP, tragedii nie będzie.
  • Odpowiedz