Wpis z mikrobloga

@poznaniak: Dwa tygodnie, 5000km. Przy pełnym obciążeniu (5 osób plus bagaże) to był samochód do spokojnej jazdy. Bez problemu rozpedzal się do autostradowych 140 ale wyprzedzanie na krajówce trzeba bylo przemyśleć i większe kolumny brać na raty, spalanie śmiesznie małe jak na gabaryty i automat, wyszło średnio 5,5 litra. Sam automat poprawny, nie mam dużego doświadczenia w automatach. Nie był jakiś super szybki i kilka razy wybrał dziwny bieg - np
@poznaniak Jeśli ma tryby RNAM to ta skrzynia biegów to zautomatyzowana skrzynia ręczna, jak ktoś jeździł z automatem hydraulicznym lub dwusprzęgłowym to będzie pewnie nią rozczarowany. To po prostu "zwykła" ręczna skrzynia z dodanym "mechanizmem", który wciska sprzęgło i zmienia biegi. Trzeba się do niej przyzwyczaić, czasem "nie myśli" jak kierowca, a i trzeba się liczyć z tym, że sprzęgło się szybciej zużywa niż w manualu.
i generalnie o tym aucie


@poznaniak: Mam manual, nie wiem jak sprawują się te zrobotyzowane automaty. Co do samego auta jako alternatywa dla kombi typu GOLF/Focus itp - rewelacja. Wyraźnie przestronniejsza (i szersza!) kabina, 3 indywidualne fotele z tyłu z pochylanym oparciem itp. Silnik *mam ten 1,6 120koni) mógłby być mocniejszy na trasie, ale tragedii niema, w zamian spalanie na krajówkach spada praktycznie zawsze do 4,6-4,8 L/100, a na autostradach wychodzi
@poznaniak mam ten samochód w wersji grand tyle że 2.0 bluehadi. Na plus na pewno przestrzeń no typowo rodzinne auto. Automat trochę mułowaty ale tragedii nie ma. Jak masz nad kierownicą RNAM to jest zwykły manual z robotem co biegi zmienia. Musisz się przejechać i zobaczyć jak to jeździ i czy ci podpasuje. Realne spalanie w mieście jakieś 8-8.5 litra trzeba liczyć. Trasy to i do 5-6 zejdziesz. Przy bluehdi są problemy