Wpis z mikrobloga

na kompletnym zadupiu


@Garulf: bez przesady, ~20km od miasta powiatowego, do którego w niedługim czasie będzie dochodzić droga ekspresowa, a obecnie dochodzi nietragiczna krajówka. W kontekście wypadu weekendowego to nie jest jakiś dramat nie do przeskoczenia.

Póki co największym problemem tej inwestycji jest bycie ofiarą jakiejś ślepej nagonki.
  • Odpowiedz
@vanMax: Jest brzydkie. Czerwona barokowa cegła w połączeniu z jasną renesansową i gładkimi ścianami jak za PRL-u. Wygląda niespójnie, kiczowato. Taki zamek nie powstałby w żadnej dawnej epoce, ani żaden konserwator zabytków, by nie pozwolił na takie odrestaurowanie czegokolwiek.
  • Odpowiedz
Pięknie nam rośnie ten zameczek. Mi się podoba, nie rozumiem dlaczego wszsycy tak się nad tym mszczą. Powstał by w niemczech to by Sebixy jeździły z zachwytami w laczkach i szlafrokach korzystać.
  • Odpowiedz
@chad190: meh, dużo jest zamków w Polsce, które tak właśnie wyglądają. Wiadomo, że pierwotnie każdy zamek był czymś na kształt grodu z drewna, następnie budowano zamek z czerwonej cegły, piaskowca (jura krakowsko-częstochowska między innymi), kamienia itp., potem przyszła moda na obrzucanie zamków, żeby były gładkie i piękne, domalowywano zdobienia itp. Przykładem takiego pomieszania stylów może być zamek w Golubiu, dużo zamków na dolnym śląsku ma takie pomieszane style, czepiasz się...
  • Odpowiedz
Te plamy na ścianach i tynkach nie wyglądają zbyt dobrze.


@who_cares2: Wyglądają jak na każdej innej budowie, na nich będzie jeszcze jedna warstwa, więc mogą sobie nawet #!$%@? tam narysować.
  • Odpowiedz
To jest kurna mega przekręt, a jakie to brzydkie, masakra jakaś....


@Dzordzi: Przekręt - tak, ale czy brzydkie? Dla mnie wygląda to jak autentyczny zamek. Założę się, że jakby tytuł był w stylu „Dobiega końca renowacja zabytkowego zamku z XV wieku”, to łyknąłbyś to jak pelikan i jeszcze zachwycał się architekturą.
  • Odpowiedz
@Garulf: Dokładnie moje odczucia. W głowie się nie mieści, że kogoś stać na taką ekstrawagancję. Do tego jaka to musi być megalomania i fascynacja, żeby sobie zbudować ZAMEK.
Gdyby nie fakt, że nie do końca wygląd mi się podoba i całość jest całkowicie nielegalna to bym powiedział - wow, szacun!
  • Odpowiedz
@Martini12: na dzień dzisiejszy ciężko jest zbudować dom jednorodzinny o NIE najniższym standardzie za mniej niz 1mln na gotowo. Ja bym wcale nie miał pewności, że miliard starczy
  • Odpowiedz
To jest kurna mega przekręt, a jakie to brzydkie, masakra jakaś....


@Dzordzi: Wydano pozwolenie na budowę więc z punktu widzenia prawa budowlanego jest to legalna budowa.
Jeżeli urzędnik wydał decyzję błędnie to jest to wina urzędnika.
Jeżeli urzędnik wziął w łapę to nadal jest wina urzędnika.
Jeżeli inwestor dał w łapę urzędnikowi to jest winny korupcji.
Jeżeli którekolwiek jest prawdziwe i do udowodnienia to winny powinien iść siedzieć.
Ale póki co
  • Odpowiedz
@who_cares2:

Te plamy na ścianach i tynkach nie wyglądają zbyt dobrze.


@pontifex:

Piękny jest, mi się podoba, takiego projektu architektury w tym wieku w Polsce jeszcze nie było - kibicuję aby został ukończony i aby działał.


To było celowe! Oni zaprojektowali i zbudowali stary zamek. W konstrukcji zamku widać przebudowy, stare/nowe części, pewno jakbym był architektem to widział bym tam różne style, być może nawet dorobili do tego jakąś historię!
  • Odpowiedz