Wpis z mikrobloga

Dobry ziomek morawiecki już był w kopalni, w której doszło do wybuchu metanu i oczywiście zapewnił rodziny poszkodowanych o pomocy finansowej, na którą mogą liczyć.
Wczoraj na drodze, która jeżdżę do pracy zginął 36 letni facet w wypadku samochodowym, zapewne też jechał do pracy. Czy u niego morawiecki też był? Jego rodzina może liczyć na pomoc psychologa albo rentę od państwa?
Kolejny raz potwierdza się fakt, że jak umrzeć to najlepiej w jakimś medialnym wydarzeniu, reszta to tylko statystyka
#bekazpisu #bekazmorawieckiego #gornictwo #gorzkiezale
  • 24
@WybuchowyCzajnik: Po 1 medialność. Po 2 ida wybory. A po 3 myślisz ze coś im da? Rodziny owszem dostana hajsy ale dlatego ze pracownicy ubezpieczają się sami w ubezpieczeniach grupowych plus zakład pracy ma swoje ubezpieczenie na takie wypadki. Cześć ludzi będąca w głębokim szoku nawet się nie kapnie skąd ta kasa, bo nie będzie mieć na to siły ani rozumu. Vateusz sobie po prostu PR zrobił i tyle.
Czy u niego morawiecki też był? Jego rodzina może liczyć na pomoc psychologa albo rentę od państwa?


@WybuchowyCzajnik: nie, ale dostaną wezwanie za niezapłacone przez gościa rachunki i przyjdzie po pół roku pismo o umorzeniu sprawy, a rentę, to możesz co najwyżej pozew dostać za próbę wyłudzenia

sam czekam na umorzenie wydarzenia sprzed kilku miesięcy, policja straciła nagrania, bo zostały nadpisane, jak wszyscy byli na "kwarantannie", a ja pisałem pisemka, dzwoniłem
@Herubin no to jak kto jest ubezpieczony to powinien dostać z ubezpieczenia, a takie dawane z polecenia premiera to czysty populizm,

Jeszcze rozumiem jak zginie ktoś kto np rzucił się na pomoc innej osobie i w wyniku tego zginął, ale jeśli jest to wypadek w pracy albo na drodze to nie powinno być żadnych rent specjalnych, po to są ubezpieczenia.
@WybuchowyCzajnik parę godzin wczesniej na skrzynce mailowej "Hej Mateusz, słuchaj mamy tam jakieś wydarzenie na kopalni, dobrze byłoby się pokazać, Jacek obiecal juz transmisje w tvp info i beda dobre przebitki to wieczornego wydania, pozniej będzie material o zaniedbaniach w górnictwie i jak PO chcialo prywatyzować, wojewoda przyjmie nas pozniej u siebie to załatwimy temat kolejności na listach przy okazji."