Wpis z mikrobloga

Cześć, chciałbym stworzyć projekt na arduino w którym będzie 4 modułu "GSM GPRS - SIM800L", ale nie mam pojęcia jak to zasilić(bardzo mocno kuleje z elektroniki), czy byłby mi ktoś w stanie to rozrysować?
#arduino
  • 11
GSM GPRS - SIM800L


@jaroslawII:

The module is powered from 3.8 V to 4.2 V.


Będziesz potrzebował przetwornicy

GSM communication: average 350 mA max 2000 mA


I jakiegoś porządnego zasilacza, bo prądożerne ścierwo najwyraźniej. W najgorszym wypadku 4 moduły ci zeżrą 8 amperów.
@jaroslawII: chyba nawet z jednej przetwornicy możesz pociągnąć linię 4 V dla czterech naraz, ale to niech się jakiś elektrodziarz wypowie, jak lepiej zrobić.
@wujekwitek: mi chodzi jedynie o przyjmowanie SMS więc zakładam że nie potrzebuje non stop pełnej mocy na wszystkich modułach, zapewne nie będą się też zdarzać sytuację że jednocześnie dwa moduły dostają SMS a co dopiero wszystkie na raz
@jaroslawII: one zżerają tyle przy szukaniu sieci a więc pierwsze kilkadziesiąt sekund po uruchomieniu. Musiałbyś sterować zasilaniem tych modułów programowo żeby nie zarżnąć przetwornicy.

Dlaczego potrzebujesz aż czterech modułów? Jak zamierzasz komunikować się z tymi czterema modułami? Jak często mają odbierać te smsy?

Dużo taniej i wcale nie dużo trudniej byłoby użyć jeden moduł i przełączać do niego cztery karty sim.

EDIT: dopiero spojrzałem i teraz widzę że ten moduł ma