Wpis z mikrobloga

@srut: Hello World dla DS to łatwy dataset -- relatywnie mało wymiarów // sampli.

Są różne datasety w zależności od zagadnienia ale takie które odrazu mi wpadają do łba to:
-- Iris flower dataset -- problem klasyfikacji // clusteringu
-- Titanic dataset -- najczęściej binarna klasyfikacja
-- MNIST // CIFAR 10 -- Image recognition

-----
A najczęściej zaczynasz od regresji liniowej i przechodzisz przez różnę modele MLowe

Chyba że zaczynasz od
@kingmidas89: Python jak zakładam? Jakbyś ocenił swoją znajomość języka w momencie przebranżowienia?

Jakiś czas temu też próbowałem się przebranżowić, zrobiłem kilka swoich projektów (głównie Computer Vision), zagadnienia ML/DL mam całkiem obcykane ale rozmowę uwaliłem na zadaniu stricte pythonowym, gdzie nie mogłem z bibliotek korzystać xd

Chciałbym się dowiedzieć jak to wygląda w Twoich doświadczeniach, na co wg Ciebie rekruterzy zwracają uwagę w tym momencie?
@Mc_Gnoyek: jak (juz) zrobie ama to bede bardziej wylewny ale:

1) Zaczynałem od zera z Pythonem -- w ogóle z wiedzą techniczną. Dla mnie VLOOKUP w excelu był mistrzostwem czarnej magii :P
2) Rekruterzy szukają tego, czego w firmie brakuje. W jednej będą szukali głównie wiedzy ML a w innej troche wiecej developmentu. Wiec tooo o co zapytaja baaaaardzo zalezy od firmy.
Na pewno dobrze rozumieć skąd się biorą wyniki w
@kingmidas89: cześć
obecnie siedze w pseudo korpo i cisnę excela do granic moich możliwości (power query, power pivot i elementy power bi). mialem szkolenie z vba i uja mi to dalo, gdyz w firmie malo mamy tematow do realizowania pod to. raporty maja chodzic w oparciu o baze z systemu erp dlatego ja w swoim dziale jestem odpowiedzialny za tworzenie raportow gigantow opartych na wielu bazach danych (mniejszych niz 100mb co
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Staszek_Paralotnik: nawet nie patrz na WSB bo się zawiedziesz niemiłosiernie xd . Polecam natomiast PW z kolaboracja z Sages albo PJATK. Tak czy siak same studia nie wystarczą i trzeba robić swoje do repo, żeby mieć i czym rozmawiać na rekrutacji
@Staszek_Paralotnik: Łoooo cie panie jak (juz) zrobie AMA to sie rozpisze, ale to gruby temat wyciagnales --> jak sie nie boisz, to wal na priv mozemy calla na google hangout // kom zrobić to Ci powiem co i jak

W skrócie:
1) Zależy od człowieka --> mnie łatwiej było samemu ogarnąć z tematami. Na pewno tego typu event da Ci wiedze czego musisz sie nauczyc ale watpie ze Cie nauczy w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kingmidas89: masz zablokowane wiadomości prywatne takze nic ci nie powiem :p

co do tematu zazdrosnych jader to juz tak mam jak widze kumpli jak smigaja w intelu jako software testerzy i inne cuda a ja wyladowalem tam gdzie sie dało bo sie programowac za czasow studenckich nie chcialo.
jak chcialem cos zrobic to tylko dla siebie jakies proste projekty w pythonie ktore pomagaly mi w prostych czynnosciach i sprawialo mi to
@kingmidas89 Uczyłeś się Pythona ogólnie tak bardziej programistycznie czy konkretnie wpierw pod analizę danych a potem data science?

Ja pracuje w BI, śmigam się w T-SQL, Reporting Service, teraz przechodzimy na Snowflake i PowerBi więc i tak jest co robić i czego się uczyć ale zdecydowanie chciałbym zacząć i Pythona ogarniać. Coś zaczynam się uczyć ale ciekawy jestem Twojej drogi w tym temacie