Wpis z mikrobloga

Czesc.
Chyba mam chwilowa obnizke intelektualna, bo nie wiem, jak mam sie z tego rozliczyc xd

W 2021 zaczalem sie bawic z krypto i bylem pewny, ze tylko je kupywalem. Wiec z pitem nie byloby problemu, bo wystarczyloby wrzucic w koszt ile wydalem razem na krypto i tyle.

Ale okazalo sie, ze jedna sprzedaz zrobilem.

Przez jeden dzien podzialalem na Bitpanda, a potem przelalem wszystko i dalsze zakupy robilem na bitpanda pro bo przeczytalem, ze jest lepsza.
No i wtedy sprzedalem za 30 euro, po czym po chwili odkupilem xd
Chcialem pewnie przetestowac jak to dziala, heh.

Kupilem 0.00101448 btc za 50 euro.
Sprzedalem 0.0063028 btc za 30 euro
Aby kupic z powrotem 0.0060936 btc za 30 euro xd
I wszystko przelalem na bitpanda pro, a dokladnie 0.00099356 btc i pare bestow.
Moje jedyne sell na krypto.

Przez te sprzedanie za 30e a potem odkupienie za tyle samo, mialem mniej btc.
Gdyby nie ta jedna transakcja, to bym mial wiecej btc.
Czyli jestem stratny ?
A jak stratny, to musze to wykazac na picie.

Jak to wyliczyc ? Jak mam wykazac ta strate ?
Pomozcie pls..

#bitcoin #kryptowaluty #pit #kalkulatorgieldowy
Prawilniak - Czesc.
Chyba mam chwilowa obnizke intelektualna, bo nie wiem, jak mam s...

źródło: comment_1650726217pSOC1tPlU5GCfbnkn0sBLO.jpg

Pobierz
  • 43
  • Odpowiedz
@Anonim71830: ładnie mówiąc mam negatywne odczucia co do ich odpowiedzi. Przelewy na giełdę nie są udokumentowaniem zakupu ale deską ratunku by w ogóle US chciał się zlitować. Bez Indywidualnej Interpretacji Podatkowej wydanej przez US urzędnik jeden może powiedzieć, że owszem uznaję to. Natomiast drugi powie "lol, nie".
Moja odpowiedź na zadane przez Ciebie pytanie brzmiała by "Pisz o interpretacje indywidualną i powodzenia".
  • Odpowiedz
@Anonim71830: ustawowe a pamiętaj, że stopy procentowe są teraz wysokie! szansa, że się przyczepią jak się rozliczyłeś jest mała. Gorzej gdybyś się nie rozliczał a US zrobił by sobie raport osób, które przelewały środki na giełdy i nie składały deklaracji.
  • Odpowiedz