Wpis z mikrobloga

Przeraża mnie to co się dzieje z moimi rodzicami. Zaczynam widzieć jak na nich działa ta tvp-owska propaganda. Nie miałem do matki żalu, że głosowała swego czasu na Dudę i PiS - robiła to z wyrachowaniem, żeby mieć wcześniejszą emeryturę dla siebie i ojca. Tak samo potem dla trzynastki i czternastki. Dopóki to było ukierunkowane w stronę takich osobistych korzyści to nie popierałem, ale chociaż rozumiałem. W ich wieku chcesz mieć coś dla siebie, tym bardziej że do tej pory przez całe życie ch*ja z makiem dostali od państwa. Ale teraz już zaczynają gadać jak zaprogramowane marionetki Kurskiego. Ojciec dziś wyjechał z dziadkiem Tuska w Wermachcie. Więc tłumaczę, pokazuję wikipedię - że był w obozach pracy a potem siłą został do Wermachtu wtłoczony jak cały lud kaszubski, po czym stamtąd zdezerterował. A on najpierw: że nie wszystko co piszą w internecie to prawda. Bo niedawno pisano że zmarł mąż kogoś tam, a potem okazało się że nie zmarł. A potem stwierdził, no ale przecież kłamstwem nie jest, że dziadek Tuska był w Wermachcie (,)

Swoją drogą, jak zacząłem na nowo czytać o tej dawnej aferze z dziadkiem w Wermachcie, to sobie przypomniałem. Jacek Kurski, który wystrzelił z tą nowiną, został za karę odsunięty od PiSu. A Lech Kaczyński osobiście za to przepraszał Tuska. Ja pie*dzielę... Dzisiaj ciężko sobie wyobrazić takie coś, żeby polityk PiSu przeprosił tak szczerze za jakieś szelmostwo jakiegoś swojego członka partii. Lech zdecydowanie był lepszym z bliźniaków.

#tvpis #bekazpisu #4konserwy #gorzkiezale
  • 26
@Kenteris: u mnie w domu to samo, 12 godzin dziennie włączone tvp i większość rozmów o polityce kończy się awanturą (mimo że sam gardzę Tuskiem na równi z pisem). ludzie z tego starszego pokolenia już są chyba przyzwyczajeni że tvp było od zawsze więc po prostu musi być legitne, chyba z tym nie da się wygrać. za tą propagandę i robienie starszym ludziom wody z mózgu powinno się tym #!$%@? majątki
@FizzyDrink: kablówka.

Niestety tak działa tępa propaganda na ludzi, zwłaszcza starszych. A z tym dziadkiem w Wermachcie najśmieszniejsze jest to, że jakby nawet ten dziadek był tam na ochotnika i osobiście zamordował 1000 Polaków to co ma z tym wspólnego Tusk? On sobie dziadka nie wybierał :)


@vertical: łatwo to powiązać z tą "służalczością" Tuska wobec Merkel. I bez dziadka wkoło się mówi, że broni interesów Niemiec, a dzięki historii
@Kenteris: Dlatego to co robi PiS to jest ten sam kryminał jak i PRL czy Rosja także współczesna, sam to właśnie widzisz. Stare baby/dziady w Polsce na myśl o czymś wbrew temu mają taki agresor załączony że są w stanie nawrzeszczeć, pobić a co dopiero osiągnąć kompromis czy żyć z innimi.

I teraz najlepsze: młodzi są jeszcze gorsi. Bandy młodych oportunistów z PiS/Konfederacji którzy za wizje stanowisk państwowych zrobią wszystko a
Więc tłumaczę, pokazuję wikipedię - że był w obozach pracy a potem siłą został do Wermachtu wtłoczony jak cały lud kaszubski, po czym stamtąd zdezerterował.


@Kenteris: nie jesteś wcale lepszy od swoich rodziców XDDDDDDDDDDDDD
@Kenteris: spoko moi oglądają non stop TVN24 i jest to samo w drugą stronę. To nie TVP INFO jest problem. To połączenie stary człowiek + TV. Nie ma dyskusji. W TVN mówili to musi być prawda, w internecie kłamią a ja jestem pod wpływem internetowej propagandy.
@fificent: Nie oglądam obecnie żadnej telewizji poza kanałami sportowymi i canal plus ale nie sadze żeby można było porównać TVN do TVP. Inna sprawa że to jest pieprzona rola mediów żeby trzymać za mordę władze. Skupiać na niej większość uwagi bo to oni rządzą naszymi pieniędzmi i ich decyzje wpływają na nas. A niektórzy maja żal ze TVN czepia się rzadu a dla opozycji jest milusi. To normalne w każdym normalnym
@Kenteris: jak nie oglądasz telewizji to na jakiej podstawie wyciągasz wnioski co tam jest? Obejrzyj sobie raz fakty o 19 i wiadomości o 19:30. Dla normalnego człowieka ten sam ściek. Dla politycznych sekciarzy jedno to dno, a drugie dobrze że jedzie tych drugich "skrajnie jak tylko się da". W dzisiejszych czasach telewizja żyje z tego że kogoś nienawidzisz i że będzie Ci pokazywać jaki ten ktoś jest zły.
@fificent: Wiem bo docierają do mnie informacje jakie niusy zamieszczają odpowiednie programy informacyjne. Też poniekąd pracuje w mediach wiec śledzę na bieżąco wszystko co się dzieje. W antyrządowych mediach wkoło widzę propagandę TVP. W konserwatywnych mediach mało widuje propagandę TVN. Jak ktoś uważa ze TVP i TVN to jedno i to samo tyle ze w druga stronę to z cała pewnością wiem ze jest zawoalowanym pisowcem który stara się udawać symetryste
Lech zdecydowanie był lepszym z bliźniaków.


@Kenteris: Zapomniałem o tamtej sytuacji. Ukazałeś jak wiele różniło tych dwóch braci i podejścia do prawdy i szacunku do innych.
Jeden zganił i odsunął, drugi odsunął na parę miesięcy a potem siarczyście splunął w twarz prezydentowi naszego kraju (nie istotne czy się go lubi czy nie).
To też trochę może kierować myślenie w stronę. Jarkowi przeszkadzał Leszek. Za Lecha nie było by Kurskiego.
@Frasad: TVN jest gorszy. Największy idiota wie że TVP info to telewizja rządowa i nie można jej brać na poważnie. A znam wykształconych ludzi mówiących o tym że TVN jest obiektywny czy niezależny.
@Frasad: tak mam mniejszą inteligencję od przeciętnej. Dzięku temu nie stopniuje manipulatorów i nie zapisuje się do żadnej z dwóch sekt, a poprostu wrzucam je do jednego worka. Za to ty dzięki swojej wyższej inteligencji jedyne co jesteś w stanie to nazywać ludzi z poza twojej sekty głupkami lub dupami wołowymi.
@vertical:

A z tym dziadkiem w Wermachcie najśmieszniejsze jest to, że jakby nawet ten dziadek był tam na ochotnika i osobiście zamordował 1000 Polaków to co ma z tym wspólnego Tusk? On sobie dziadka nie wybierał :)


To ma z tym wspólnego, że dzielą ich więzy krwi, a winy przodków zawsze spadają na dzieci, i nie da się tego oddzielić.
Gdyby tak było, to młodsze pokolenia tych co mordowali nie uczyliby
To tak jak TVN. Media mają to do siebie, że zawsze tak działały, działają i będą działać. Nie ważne po której stronie spektrum.


@Xing77: Kłamiesz zwyczajnie albo nie rozumiesz o czym tu mowa xD
@Saeglopur: Nie powiesz chyba że TVP to ci źli, a TVN to nagle ci dobrzy i obiektywni? Żadna stacja nigdy nie jest obiektywna, i właśnie o to chodzi by nie wierzyć na ślepe słowo żadnej ze stron.
@Xing77: Nie ma najmniejszego porównania. TVP to za publiczne pieniądze machina do wpychania milionom prostych ludzi (którzy temu wierzą bezkrytycznie i ślepo - dlatego to odpowiedzialność) przekazu skrajnie stronniczego w stylu tabloidowym i wprost nawołującym do agresji czego skutków już jest masa.

Tłumy absolwentów pseudouczelni WSKSiM czyli Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej są tam pchani z myślą tylko i wyłącznie o takim szczuciu. To wraz z nimi zaczyna się identycznie
@Saeglopur: Dla mnie również nie ma porównania, bo oba to ten sam ściek, i nie ma znaczenia kto gdzie i co kończył, i przez kogo jest finansowany. To nie ma znaczenia przy ocenie przekazu ze stacji, bo doszukiwanie się wszędzie i w każdym polityki nie jest dobre i zdrowe.

A jeśli nie potrafisz prowadzić dyskusji i jedyne co umiesz to dawać ignora, to faktycznie nie ma sensu. Wydoroślej, bo sam nie