Wpis z mikrobloga

#hydraulika #mieszkanie #kibel #wykonczenia
Witam panów hydraulików - czy byłby ktoś w stanie powiedzieć jak to spasować? Czarna rura 90 średnicy, szara 110, mam też do nich prosta przejściówkę, jakieś 40 cm. Rzutem na taśmę byłem dzisiaj w OBI w poszukiwaniu czegos pasującego ale właśnie ta prosta przejściówka to było jedyne co mieli, więc jakby ktoś podpowiedział też gdzie kupię części, to byłbym tym bardziej wdzięczny.
herbatkaZCukremBezCytrynki - #hydraulika #mieszkanie #kibel #wykonczenia
Witam panów ...

źródło: comment_1651087883ht159250rYKcYOqj9YDbYM.jpg

Pobierz
  • 18
@herbatkaZCukremBezCytrynki: czarna redukcja była w komplecie ze stelażem.
Najlepiej zrób to tak, że do wejścia 110 wkładasz rurę 110 i przykładasz od przodu kolanko 45° 110 tak, żeby wizualnie wszystko pasowało. Zaznaczasz dokąd ma sięgać rura i ucinasz. Dla bezpieczeństwa tnij z 2cm więcej i składaj do przymiarek bez uszczelek. W razie co będziesz mial z czego skrócić jak się pomylisz.
Wygląda to tak, jakby na 30° też wyszło.
Najprościej harmonijką


@selenita66: @Bad_Wolf: ja pierdzielę, w zabudowę mu podpowiadacie harmonijkę??? :DDDD

@herbatkaZCukremBezCytrynki: jedź do kibelmarketu, kup kolano 45, 30 i ze dwa 15 w średnicy 110, przejściówkę ze 110 na 90 powinieneś mieć w zestawie ze stelażem. W domu poskładaj to bez uszczelek, przymierz jaka konfiguracja pasuje, załóż uszczelki zmontuj, a co zostanie oddaj do sklepu. Jeśli kolanka wraz z redukcją wystają za bardzo, nie bój się skrócić